۱

شرکت ۴۰ هزار نفر در جشنواره قرآنی کانون‌های مساجد کشور

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
مساجد,اسلام,دين

مدیرکل هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: در سال 93 و در جشنواره‌های قرآنی این کانون‌ها 40 هزار نفر شرکت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویوراحمد، مجتبی میرزایی نسب در مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره قرآن کانون‌های مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد با نام «مدهامتان» افزود: درحال حاضر 12 هزار و 500 نفر از 15 استان در جشنواره قرآنی کانون‌های مساجد کشور شرکت کرده‌اند.

وی اظهار کرد: مرحله استانی جشنواره مدهامتان در رشته قرائت، حفظ ، اذان، ترتیل، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه، تصحیح قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و تفسیر برگزار می‌شود.

مدیرکل هنری ستاد عالی کانون مساجد کشور تصریح کرد: در سال 93 و در جشنواره‌های قرآنی کانو‌ن‌های مساجد 40 هزار نفر از اعضای این کانون ها شرکت خواهند کرد.

وی گفت: هفت جشنواره در 29 رشته در کانون‌های مساجد کشور تا پایان خرداد 94 برگزار خواهد شد.

مدیرکل هنری ستاد عالی کانون مساجد کشور گفت: تا پایان سال پنج جشنواره دیگر با موضوعات جشنواره قرانی مدهامتان، وبلاگ نویسی و نشریات تجربی تحت عنوان محراب قلم، شیوه‌های نوین تدریس معارف دینی با نام شکوه اندیشه، جشنواره سرود رضوی ویژه کانون‌های فرهنگی روستایی و سرود و تواشیح شامل آواها و نغمه‌های آسمانی برگزار می‌شود.

میرزایی نسب بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد پانزدهمین استان در سطح کشور است که در آن مرحله استانی نهمین جشنواره مدهامتان برگزار شده است.

وی اظهار کرد: این مرحله تا هفت آذر امسال ادامه دارد و استان‌ها طبق زمانبندی اعلام شده مرحله استانی را برگزار می‌کنند.

مدیرکل هنری ستاد عالی کانون مساجد کشور اضافه کرد: شرط سنی این مسابقات در همه رشته‌ها 16 تا 30 سال و در رشته تفسیر 16 تا 40 سال است.

وی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در سطح کشور دو میلیون نفر از جوانان و نوجوانان ایران اسلامی عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هستند.

وی افزود: سن بیشتراعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بین 13 تا 35 سال است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 18 هزار و 500 کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور فعال است.

میرزایی‌نسب خاطرنشان کرد: این کانون‌ها در زمینه‌های مختلف مذهبی، فرهنگی، هنری، علمی، ادبی و ورزشی خدمات لازم را به اعضای عضو کانون ارایه می‌دهند.

وی ادامه داد: از این تعداد کانون فعال ۸۴۰۰ کانون در روستاها قرار دارد.

مدیرکل هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: با توجه به استقبال چشمگیر جوانان و نوجوانان کشور برای حضور در فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد حمایت‌های وی‍ژه‌ای از آنها در دستور کار قرار دارد.

میرزایی نسب بیان کرد: ۵۰۰۰ باب کتابخانه تاکنون در مساجد کشور راه اندازی شده است.

وی گفت: از این تعداد کتابخانه بیش از ۲۰۰۰باب به نرم افزارهای روز دنیا مجهز شده و از سایت برخوردارند.

مدیرکل هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: کتابخانه‌های مساجد کشور در حال ساماندهی، رده بندی و درجه بندی هستند تا بتوان بر اساس اولویت کتاب‌هایی را بین آنها توزیع کرد.

میرزایی نسب اضافه کرد: طرح تلاوت نور هم اکنون در 25 هزار مسجد کشور در حال اجرا است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.