میشل عون: مقاومت برای من یک گزینه استراتژیک است

میشل عون اظهار کرده است: مقاومت برای من یک گزینه راهبردی است که تحت تاثیر موضوعات سیاسی کنونی قرار نمی‌گیرد. ما و حزب‌الله علاوه بر اسرائیل با یک خطر تکفیری مشترک هم مواجه هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح، در گفتگو با روزنامه لبنانی السفیر گفت: توافق ما با حزب‌الله محکم‌تر از آن است که تمدید دوره پارلمان آن را نقض کند و کسانی که تصور می‌کنند من به دلیل اینکه آنها رای به تمدید می‌دهند با مقاومت مخالفت خواهم کرد، در اشتباهند و مرا به خوبی نمی‌شناسند. مقاومت برای من یک گزینه استراتژیک است که از موضوعات سیاسی کنونی تاثیر نمی‌پذیرد. علاوه بر این، من معتقدم که اگر ما از سال 2006 با حزب‌الله سند تفاهم امضا کرده بودیم امروز با حزب‌الله این توافقنامه را تکمیل کرده بودیم.

میشل عون ادامه داد: ائتلاف ما با سید حسن نصرالله نه براساس منافع موقت بلکه براساس باورهای ثابت شکل گرفت و حزب‌الله تنها حزبی است که موضع‌گیری من نسبت به تمدید پارلمان را درک می‌کند و اینکه من در سایه چالش‌های پیش‌ روی به‌ تنهایی برای ورود به انتخابات آماده نیستم.

رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پاسخ به سوالی درباره ضرورت اتخاذ موضع بی‌طرف نسبت به گروه‌ها و احزاب در راستای امتناع حزب المستقبل لبنان و گروه 14 مارس برای کاندیداتوری، گفت: ما می‌بینیم که در مقابل خطرات پیش‌بینی نشده برخی در خارج از کشور لبنان اقامت گزیده‌اند و برخی دیگر هم در صورت احساس هرگونه تهدیدی فورا با هواپیما کشور را ترک می‌کنند اما ما در این سرزمین ریشه داریم و انتخابی بجز دفاع از هویت خود نداریم و این مهم تنها با توافق و سازش با حزب‌الله ممکن است.

وی درباره سخنان سید نصرالله و اعلام علنی کاندیداتوری برای حزب و احتمال بررسی و تلاش برای معرفی فردی دیگر لبخندی زد و گفت: کسی که این حرف را می‌زند، در واقع از ماهیت رابطه استراتژیک من و سید نصرالله خبر ندارد.

عون در ادامه گفت: هدف اصلی از تمدید دوره پارلمان، ممانعت از تغییر اکثریت فعلی و به دنبال آن تایید صلاحیت رئیس‌جمهور است.

انتهای پیام

کد N572203