در اطلاعیه‌ای؛

مجلس خبرگان رهبری یورش رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را محکوم کرد

سیاست

مجلس خبرگان رهبری، در اطلاعیه ای ضمن اعلام حمایت از تمام مسلمانان جهان، هرگونه اقدام تروریستی و دامن زدن به اختلافات مذهبی را به شدت تقبیح و اقدامات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی در یورش به مسجد الاقصی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، مجلس خبرگان رهبری در اطلاعیه ای ضمن محکوم کردن یورش رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، آورده است:

افکار عمومی جهان به ویژه جهان اسلام در چند روز اخیر شاهد سرکوب های غیر انسانی صهیونیست های اشغالگر و دسیسه تخریب قبله اول مسلمین؛ یعنی «مسجد الاقصی» هستند. این امر می تواند موجب شکل گیری «انتفاضه» گسترده دیگری در سرزمین های اشغالی باشد. سران رژیم غاصب اسرائیل می دانند این اقدامات، واکنش امت اسلامی و جهان اسلام را در پی خواهد داشت. اکنون وقت آن است که دولت های اسلامی در مقابل این اقدام غاصبانه رژیم صهیونیستی بیدار شده و در برابر توطئه های این رژیم ایستاده و با ملت مظلوم فلسطین که این روزها با قیام خود نیاز به حمایت مسلمانان دارند هم صدا شوند.

از سوی دیگر این روزها شاهد برخوردهای ناشایست دولت بحرین علیه عزاداران حسینی در این کشور و نیز انجام عملیات تروریستی در حسینیه شیعیان استان الاحساء عربستان سعودی در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بودیم.

مجلس خبرگان رهبری، ضمن اعلام حمایت از تمام مسلمانان جهان، هرگونه اقدام تروریستی و دامن زدن به اختلافات مذهبی را به شدت تقبیح کرده و اقدامات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی در یورش به مسجد الاقصی و انجام اعمال غیر انسانی علیه مردم فلسطین و قدس شریف را محکوم می نماید و از علمای اسلام و سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان می خواهد در حفظ اتحاد کوشش نموده، توطئه های تفرقه افکنانه رژیم جعلی اسرائیل و گروه های تکفیری را دفع کنند و از مجامع بین المللی نیز می خواهد با استفاده از راهکارهای حقوقی و قانونی از بروز این گونه جنایات جلوگیری نمایند.