نشست "دوستان سوریه" امروز در لندن برگزار می‌شود

سوريه,انگليس,مخالفان سوري

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد نشست موسوم به "دوستان سوریه" امروز (دوشنبه) در لندن و با حضور رئیس ائتلاف مخالفان سوریه واعضای این ائتلاف برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی محیط، "فرح دخل الله"، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس با اعلام این خبر، تصریح کرد: این نشست در سطح وزیران نخواهد بود، اما هادی البحره، رئیس ائتلاف مخالفان با فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس پس از این نشست دیدار خواهد کرد.

وی عنوان داشت: زمان کنونی برای مخالفان "میانه رو" اهمیت بیشتری دارد تا مخالفان موجودیت خود را اثبات کنند و مخالفت خود با داعش و افراطی گری‌ را نشان دهند.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس مدعی شد: آنچه که ائتلاف مخالفان سوریه را از داعش متمایز می‌کند، میانه روی، دموکراسی و تلاش برای شرکت دادن همگان است.

فرح دخل الله افزود: ائتلاف مخالفان در محکوم کردن تندروی‌ها هیچ کوتاهی از خود نشان نداده است و با گروه تروریستی داعش می‌جنگد.

این مقام انگلیسی در ادامه خاطرنشان کرد: ما باید فرصت برگزاری نشست دوستان سوریه را غنیمت بشماریم تا به همراه کشورهای اصلی در گروه دوستان سوریه تاکید کنیم که همواره از ائتلاف مخالفان حمایت می‌کنیم و ما باید نیازهای ضروری‌ترهمچون داشتن دولت و پلیس را مورد بررسی قرار دهیم.

پیشتر انگلیس متعهد شده بود مبلغ 46 میلیون پوند را برای حمایت از مناطق تحت تصرف مخالفان سوری اختصاص دهد.

پیشتر وزیر خارجه انگلیس با بیان این که مبارزه با داعش را باید دولت عراق بر عهده بگیرد، مدعی شد: در سوریه نیز مقابله با این گروه تروریستی باید از سوی ائتلاف مخالفان صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N572053