جرج بوش:

تنها نکته منفی حمله به عراق ظهور گروه های افراطی بود

بین الملل

رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی با اعلام اینکه به هیچ وجه از حمله به عراق در سال 2003 پشیمان نیست تنها نکته منفی این لشکر کشی را ظهور و ر شد گروه هایی هچون داعش دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، "جرج بوش" که در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات پدر خود "جرج بوش" اول سخن می گفت با بیان این مطلب در ادامه افزود: حمله به عراق در سال 2003 تصمیم درستی بود و من فکر نمی کنم که تصمیم اتخاذ شده برای حمله به عراق اشتباه بوده باشد.

رئیس جمهور سابق آمریکا که در زمان حضور وی در کاخ سفید آمریکا به کشورهای عراق و افغانستان حمله کرد در ادامه اذعان داشت که در مدت ریاست جمهوری خود می توانست کارها را بهتر از آنچه انجام شده انجام دهد.

بوش با اشاره به وضعیت فعلی عراق گفت: تنها ناراحتی من این است که گروه های افراطی (داعش) مجددا رشد کرده اند. من در یادداشت هایم گفته ام که ما باید این گروه ها را شکست دهیم و امیدوارم که بتوانیم آنها را شکست دهیم.

رئیس جمهور سابق آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه در حمله به عراق چه موضعی باعث تعجب وی شده است گفت: پس از بازداشت صدام، ماموران اف بی آی (پلیس فدارل آمریکا) از او بازجویی کردند و آنچه باعث تعجب من شد این مورد بود که یکی از ماموران اف بی آی گفت صدام به هیچ وجه باور نمی کرد که آمریکا به عراق حمله می کند.