آسوشیتدپرس:

آمریکا با آخرین فرصت برای توافق روبروست

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران نوشت: دولت باراک اوباما با آخرین و بهترین فرصت برای پایان دادن اختلافات برنامه‌ هسته‌ای ایران پیش از آنکه جمهوری خواهان بتوانند آنرا نابود کنند روبروست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، و به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سالها مذاکره برای حل مساله برنامه هسته‌ای ایران با دیدار روز یک شنبه جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با محمد جواد ظریف همتای ایرانی‌اش و کاترین اشتون نماینده گروه 1+5 در مذاکرات هسته‌ای ایران در پایتخت عمان وارد آخرین مرحله خود شده است.

مذاکره کنندگان پس از برگزاری یک نشست سه جانبه بدون این که حرفی از یک توافق فوری بزنند، گفتند که رایزنی‌هایشان روز دوشنبه (امروز) نیز ادامه خواهد یافت.

حصول یک توافق جامع می‌تواند به نگرانی‌ها به ویژه درمنطقه خاورمیانه در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران پایان دهد و از طرف دیگر به این کشور کمک کند تا از تحریم‌ها رهایی یابد. اگرچه علیرغم نزدیک شدن به ضرب‌الاجل 24 نوامبر موانعی هنوز وجود دارد.

این توافق همچنین یک پیروزی در حوزه سیاست خارجی برای کاخ سفید به ارمغان می‌آورد، در حالیکه اخیرا از سوی جمهوری خواهان سنا به شدت به دلیل سیاست‌هایش در خاورمیانه مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، غرب و آمریکا برای پایان دادن به اختلافات و نگرانی‌ها بر سر برنامه‌ هسته‌ای ایران وارد یک سری مذاکرات جدی با ایران شده‌اند. آنها تهران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم می‌کنند، در حالیکه ایران تاکید می‌کند فعالیت‌های هسته‌ای‌اش ماهیت کاملا صلح آمیز دارد.

انتهای پیام

کد N572004