عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس:

دولت فرد معتدلی برای وزارت علوم معرفی کند/ نمایندگان خواسته‌هایشان را تعدیل کنند

سیاسی

یک عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با تاکید بر لزوم معرفی فردی معتدل از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، از نمایندگان خواست برای تکمیل کابینه به دولت کمک کنند تا لجاجتی بین دولت و مجلس اتفاق نیفتد.

حمیدرضا خصوصی ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت دو هفته‌ای دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم، اظهار کرد: مجلس حساسیتی به اصحاب فتنه دارد و علاقه‌مند است که آقای رییس‌جمهور یک نیروی معتدل‌تری را معرفی کند.

وی افزود: با توجه به اینکه جایگاه وزارت علوم از نظر علمی جایگاه بسیار مهمی است و جمع کثیری از جوانان کشور که تصمیم‌گیرندگان آینده مملکت خواهند بود تحت پوشش وزیری قرار می‌گیرند که می‌توانند به عنوان الگو هدایت‌های لازم را انجام دهد، اگر در این زمینه دقت لازم انجام نشود می‌تواند عامل مشکل باشد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس ادامه داد: اگر آقای رییس‌جمهور شخصیتی منطبق با تفکر دولت و در عین حال معتدل را به مجلس معرفی کند مجلس هم حساسیت خاصی ندارد مگر نسبت به کسانی که از وابستگان به جریان فتنه باشند اما در غیر این صورت نمایندگان مجلس یقینا به دولت کمک خواهند کرد.

این عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس تاکید کرد: نمایندگان هم باید قدری خواسته‌هایشان را تعدیل کنند تا لجاجتی بین دولت و مجلس اتفاق نیفتد، به هر حال ما مذاکرات هسته‌ای، مشکلات داخلی و وضعیت اشتغال را داریم و نمایندگان باید به رییس‌جمهور کمک کنند که کابینه‌اش تکمیل شود چرا که وضعیت فعلی چندان خوشایند نیست.

خصوصی ثانی در پایان گفت: در واقع هم رییس‌جمهور باید شخص معتدل‌تری معرفی کند و هم نمایندگان به دولت کمک کنند، در این صورت تعامل خوب و سازنده‌ای اتفاق می‌افتد در حالیکه اگر این تعامل وجود نداشته باشد کشور به چالش کشانده می‌شود و این در خور نظام نیست.

انتهای پیام

کد N571912