معاون سازمان تبلیغات:

اجازه ندهیم فرهنگ نماز در جامعه کمرنگ شود

نماز,سازمان تبليغات

مسئول کمیته علمی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز با تاکید بر احیای فرهنگ نماز گفت: نباید اجازه داد فرهنگ نماز در جامعه کمرنگ شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایان (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد موسوی هوایی صبح امروز دوشنبه در سخنانی در نشست ستاد منطقه‌ای اجلاس سراسری نماز که با حضور نمایندگان ادارات کل تبلیغات استان‌های گیلان و البرز، قزوین، سمنان، گلستان، مازندران، قم و اعضای کمیته علمی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی در اداره کل این سازمان برگزار شد، با اشاره به برگزاری بیست و سومین اجلاس سراسری نماز در دی ماه امسال بیان کرد: هدف از برگزاری این اجلاس تاثیرگذاری فرهنگ نماز و بپا داشتن نماز است لذا باید تلاش کنیم تا موج استانی و سراسری نماز ایجاد شود.

موسوی‌هوایی با بیان این‌که «مساله‌ی نماز به همه‌ی ادارات و وزارت‌خانه‌ها مرتبط است» توجه مسئولین به امر نماز را خواستار شد و آن را وظیفه‌ی فطری، انسانی، الهی، دینی و اسلامی دانست و تصریح کرد: البته ما معتقدیم اصل نماز سپاسگزاری، شکر و توجه به معبود یک اصل غریزی و فراتر از فطرت است.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به عنوان اجلاس سراسری نماز " نماز و تعالی فرهنگی" بیان کرد: با توجه به این عنوان آنچه مهم است این است که باید کاری صحیح، علمی و منطقی بر اساس دینمان برای ایجاد نماز و تعالی فرهنگ نماز انجام دهیم تا بتوانیم تعالی فرهنگی را در جامعه ایجاد کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نصیر نیک‌نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران نیز در این نشست گفت: آنچه که برای ما واضح است خداپرستی است که نماد عینی و عملی آن اقامه نماز است، امروز رسالت سنگینی بر عهده ماست که در راستای آن اولین وظیفه سازمان تبلیغات، اقامه نماز است و باید در حوزه فرهنگ سازی و تعالی فرهنگ نماز کار شود.

انتهای پیام

کد N571894