کنترل ارتش عراق بر مرکز بیجی/ داعش عشیره‌ای جدید در عراق را تهدید کرد

عراق,داعش,ارتش

در حالی که گروه تروریستی داعش همچنان به کشتار دسته جمعی عشیره البونمر در غرب الانبار ادامه می‌دهد این گروه تروریستی به عشیره الجبور نیز چهار ساعت مهلت داده تا ناحیه العلم در شرق تکریت را ترک کنند. نیروهای عراقی نیز در ادامه پیشروی‌های خود توانسته‌اند مرکز شهر بیجی را تحت کنترل خود درآورند.

در حالی که گروه تروریستی داعش همچنان به کشتار دسته جمعی عشیره البونمر در غرب الانبار ادامه می‌دهد این گروه تروریستی به عشیره الجبور نیز چهار ساعت مهلت داده تا ناحیه العلم در شرق تکریت را ترک کنند. نیروهای عراقی نیز در ادامه پیشروی‌های خود توانسته‌اند مرکز شهر بیجی را تحت کنترل خود درآورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که گروه تروریستی داعش دست به کشتار دسته جمعی جدیدی علیه عشیره البونمر در شهرستان هیت در غرب الانبار زده و حدود 70 تن از مردم این عشیره را تیرباران کرده است.

این منبع گفت: همزمان با آمادگی نیروهای امنیتی عراق و داوطلبان مردمی و عشایر برای حمله به شهرستان هیت و پاکسازی آن از تروریست‌های داعش، این گروه تروریستی دست به این جنایت جدید علیه عشیره البونمر زده است.

پیشتر نیز گروه تروریستی و تکفیری داعش برای گرفتن انتقام از عشیره البونمر به دلیل مبارزه آنها علیه این گروه تروریستی بیش از 500 تن از مردم عشیره البونمر را در چندین مناطق در الانبار به ویژه هیت اعدام کرد.

مهلت داعش به عشیره الجبور

در همین حال حسن الجبوری، یکی از شیوخ ناحیه العلم در شرق تکریت امروز (دوشنبه) در مصاحبه با سومریه‌نیوز گفت: داعش چهار ساعت به مردم عشیره الجبور مهلت داده است تا ناحیه العلم را ترک کنند.

الجبوری گفت: داعش شب گذشته با بلندگوهایی در مساجد به ساکنان این ناحیه در شرق تکریت چهار ساعت مهلت داد تا خانه‌های خود را ترک کنند و در غیر این صورت کشته خواهند شد.

وی افزود: این تهدیدها در پی کشته شدن یک عضو داعش و زخمی شدن یک تن دیگر در پی سقوط دو خمپاره به این ناحیه صورت گرفته است.

الجبوری عنوان داشت: علت اعمال فشار داعش بر ساکنان ناحیه العلم و عشیره الجبور این است که این گروه از پیشروی‌های نیروهای امنیتی در مناطق شمال تکریت و بیجی هراس دارد.

وی تصریح کرد: مردمان عشیره الجبور آماده آزادسازی تکریت و منتظر آغاز ساعت صفر برای شروع مقابله با داعش هستند.

کنترل ارتش عراق بر مرکز شهر بیجی

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق توانستند وارد مرکز شهر بیجی شده و 16 ناحیه را که در گذشته در شهرستان هیت در غرب استان الانبار تحت تصرف داعش بود، آزاد کنند.

نیروهای امنیتی عراق همچنین توانستند ساختمان فرمانداری شهرستان بیجی را از تروریست‌های داعش پاکسازی کرده و 22 تروریست داعشی را به هلاکت برسانند.

آنها همچنین به کمک عشایر عراقی توانستند حمله داعش به الدجیل در جنوب تکریت را ناکام بگذارند.

همزمان قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش «گروه‌های اهل حق» اعلام کرد که ارتش عراق با کمک عشایر توانسته است پیروزی‌های بسیاری را علیه تروریست‌ها رقم بزند.

محاصره عامریه فلوجه توسط نیروهای عراقی

محمود العیساوی، رئیس شورای محلی در عامریه فلوجه در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: نیروهای عراقی و تروریست‌های داعش نیروهای خود را به عامریه فلوجه اعزام می‌کنند اما در حال حاضر ثبات امنیتی نسبی در این ناحیه برقرار است.

وی عنوان داشت: در جریان درگیری‌های اخیر نیروهای عراقی علیه داعشی‌ها به ویژه در درگیری‌هایی که اواخر ماه گذشته میلادی صورت گرفت ضربه محکمی به تروریست‌ها وارد شد.

العیساوی عنوان داشت: نیروهای نظامی و امنیتی عراقی توانستند به پیشروی‌هایی دست یافته و تعدادی از روستاها را آزاد کنند.

وی همچنین با استقبال از حملات جنگنده‌های عراقی به مواضع داعش از کارآمد نبودن حملات جنگنده‌های ائتلاف علیه داعش انتقاد کرد.

هلاکت تروریست‌های داعش در موصل

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که در حملات هوایی به مواضع داعش در دو شهر موصل و قائم دو تن از سرکرده‌ها و همچنین اعضای داعش به هلاکت رسیدند.

پیشتر فرمانده مرکزی آمریکا اعلام کرده بود که حملات ائتلاف در عصر جمعه کاروان خودروهای سرکرده‌های داعش را در نزدیکی شهر موصل هدف قرار داد و 10 خودرو منهدم شدند.

انتهای پیام

کد N571797