نامه مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران به رییس اتاق اصناف تهران

تهران,اصناف,تعزيرات حكومتي

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با ارسال نامه‌ای به ریاست اتاق اصناف تهران، از ادامه تخلفات در واحدهای صنفی خبر داد و خواستار نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد محمدی در نامه‌ای خطاب به فاضلی رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه وظیفه نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی بر عهده اتحادیه‌های مرتبط و اتاق اصناف است، عنوان کرد با بررسی میدانی همچنان مشاهده می‌شود تعداد قابل توجهی از واحدهای صنفی به تکالیف اولیه خود از جمله نصب قیمت بر روی کالا، رعایت سود مصوب و قانونی عمل نمی‌کنند و انتظار می‌رود پس از سپری شدن زمان طولانی، واحدهای صنفی تکالیف اولیه قانونی را انجام دهند.

در بخش دیگری از این نامه محمدی بیان کرد تاکید می‌شود که دستگاه‌های نظارتی مسول از جمله اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف ضمن انجام یا تشدید بازرسی‌های مستمر، تخلفات واحدهای صنفی را به تعزیرات اعلام کنند تا بیش از این شاهد وقوع تخلفات صنفی و نارضایتی مردم نباشیم.

پیش از این مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در نخستین جلسه ساماندهی، نظارت و بازرسی میدان شوش گفت: مطابق قانون، تعزیرات حکومتی یک نهاد رسیدگی کننده است و نه نظارت کننده و نظارت و بازرسی از فعالیت‌های اصناف بر اساس قانون بر عهده اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی است، اما قانون این اختیار (و نه الزام) را به تعزیرات حکومتی داده است که تحت عنوان گشت‌های مشترک نظارتی، بر فعالیت‌های اصناف نظارت کرده و در صورت مشاهده تخلفات واحدهای صنفی، اعمال قانون کند.

محمدی تصریح کرد: چنانچه اتاق اصناف به نحو شایسته بر اصناف نظارت کند و گزارش تخلفات را به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال کند، رسیدگی خواهند شد.

انتهای پیام

کد N571746