ادامه درگیری میان جدایی طلبان و ارتش اوكراین

سیاسی

جدایی‌طلبان شرق اوکراین و نیروهای ارتش اوکراین شب گذشته نیز به بمباران مواضع یک‌دیگر به‌ویژه محدوده فرودگاه دونتسک ادامه دادند، به‌گونه‌ای که واکنش برخی مقام‌های سیاسی از جمله مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را در پی داشت.

نیروهای جمهوری خودخوانده در شرق اوکراین و نیروهای ارتش اوکراین مواضع هم را گلوله باران كردند.

به گزارش ایلنا به‌نقل از بی‌بی‌سی، جدایی‌طلبان هوادار روسیه در  شرق اوکراین شب گذشته با  نیروهای ارتش این كشور به‌ویژه در محدوده فرودگاه دونتسکدرگیر شدند.

در این درگیری جدایی طلبان و ارتش اوكراین مواضع هم را گلوله باران كردند.

در همین حال،«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وضعیت فعلی در شرق اوکراین با نگران‌کننده توصیف کرد و گفت كه آخرین گزارش‌های ارائه شده توسط مسئولان سازمان امنیت و همکاری در اروپا درباره وضعیت شرق اوکراین حاکی از جابه‌جایی سلاح‌های سنگین و تانک‌های روسی  به سمت مرزهای غربی است که این مسئله بسیار نگران‌کننده است.

در تحولی دیگر،مقام‌های آمریکایی هر گونه اقدامی در رابطه با ورود نظامیان روسی در شرق اوكراین را نقض معاهده آتش‌بس به‌دست آمده در ماه سپتامبر گذشته دانستند.

مقام‌های نظامی ارتش اوکراین اخیرا از ورود بیش از ۴۰ تانک و ۳۰ خودروی نظامی به شرق اوکراین خبر دادند.

مقام‌های اتحادیه اروپا و آمریکا نیز اعلام کردند که گزارش مستندی برای اثبات کمک‌های نظامی روسیه در دست ندارند.

از طرفی دیگر،مسئولان روسیه هر گونه دخالت و کمک نظامی به جدایی‌طلبان شرق اوکراین را تکذیب کردند.

نیروهای ارتش اوکراین و جمهوری خودخوانده روز گذشته-یکشنبه- مواضع هم را گلوله باران  کردند.

بنا بر این گزارش، بیش از چهار هزار نفر در جریان درگیری‌های میان نیروهای ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان جمهوری خودخوانده جان خود را از دست داده‌اند و بسیاری همچنان آواره هستند.

کد N571740