وکیلی: رسانه‌ها باید تریبونی دوطرفه میان مردم و حاکمیت باشند

مطبوعات

مدیرمسئول روزنامه ابتکار گفت: وظیفه رسانه این است که تریبونی برای بیان حرف‌های مردم با حاکمیت و انتقال سیاست‌های حاکمیت با مردم باشد. متأسفانه در حال حاضر رسانه‌های ما نقشی یک‌طرفه ایفا می‌کنند.

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به وظیفه رسانه‌ها در انتقال صحبت‌های مردم به حاکمیت و بالعکس می‌توان گفت به دلایلی این نقش به نحو احسن انجام نمی‌گیرد. به لحاظ ساختاری رسانه‌ها به جای اینکه بیشتر تریبون مردم باشند، تریبون مسئولین قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در واقع یک نوع حوزه اطلاع‌رسانی یک‌طرفه شکل گرفته است در حالی که درست آن است که رسانه نقشی دوطرفه را ایفا کند. متأسفانه رسانه‌ها بیشتر از آن چیزی که دولتمردان می‌پسندند انعکاس می‌دهند که این از حوزه وظیفه اصلی آنان دور است.

این فعال سیاسی با اشاره به نقش رسانه‌ها در توسعه دیپلماسی کشور، خاطرنشان کرد: در بخش دیپلماسی عمومی رسانه‌ها توانسته‌اند کار خودشان را خوب انجام دهند و نقشی قابل قبول را ایفا کرده‌اند. دلیلش هم آن است که رسانه‌ها در ایران انعکاس دهنده صحبت‌های رسمی مسئولین هستند.

انتهای پیام

کد N571397