نخست‌وزیر ترکیه: با تمام وجود از مسجدالاقصی دفاع می‌کنیم

نخست‌وزیر ترکیه ضمن تأکید بر جایگاه والای مسجد الاقصی نزد امت اسلامی، تاکید کرد: مسجد الاقصی مایه عزت و شرافت مسلمانان و تمام بشریت است و با جان و دل از آن دفاع خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد داوود اغلو، نخست‌وزیر ترکیه در سخنانی در مراسمی که حزب توسعه و عدالت در شهر استانبول برگزار کرده بود، اظهار داشت که به دقت پیگر تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد مبارک الاقصی است و اوضاع جاری در قدس را لحظه به لحظه زیر نظر دارد و در همین راستا تماس‌هایی تلفنی را نیز با خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان برقرار کرده است.

داوود اغلو تصریح کرد که عباس در گفت‌وگوی تلفنی با وی گفته است: ترکیه تنها کشوری بود که در نشست سازمان ملل در دسامبر سال 2012 از فلسطینیان اعلام حمایت کرد و فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخت و شما اولین وزیر خارجه‌ای بودید که به مناسبت استقلال کشور فلسطین در آن روز سخنرانی کردید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی سکوت جامعه جهانی و کشورهای عربی در قبال بی حرمتی صهیونیست ها به مسجد الاقصی را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: کسانی که در قبال این تجاوزات سکوت کرده اند، در نشست سازمان ملل که فلسطین به رسمیت شناخته شد، اثری از آن ها نبود و من به اسم 77 میلیون ترک که عشق به مسجد الاقصی را در دل دارند، سخنرانی کردم.

نخست‌وزیر ترکیه همچنین اظهار داشت که خالد مشعل نیز در گفت‌وگوی تلفنی که با همدیگر داشتند گفته است: شما تنها کشوری بودید که از غزه در جریان جنگ سال 2009 اعلام حمایت کردید. در آن روزها که دشمن ملت ما را بمباران و موشک باران می کرد، تنها شما همراه و یاور ما بودید.

انتهای پیام

کد N571291