در کمیسیون امنیت ملی مطرح شد:

اسیدپاشی‌های اصفهان به هیچ وجه سازمان یافته نبوده است

مجلس

ر بخش دیگری از این جلسه گزارشی از حضور جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر توسط شوشتری ارائه شد که در آن گزارش جامعی از روند صعودی پیشرفت حقوق بشر در ایران و تصویب گزارش ایران بدون مخالف در شورا علی رغم فعالیت‌های وسیع کشورهای غربی و گروه های معاند ایران به اطلاع اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رسید.

ارائه گزارش سفر هیات پارلمانی به فرانسه، حضور ایران در نشست حقوق بشر و بررسی پرونده اسیدپاشی دستور کار امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود.

به گزارش ایلنا، در این جلسه،‌ گزارشاتی در مورد سفر هیات پارلمانی از کمیسیون امنیت ملی به فرانسه حضور جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر در ژنو و گزارش هیات اعزامی کمیسیون امنیت برای رسیدگی به موضوع اسیدپاشی به اصفهان قرائت شد.

در بخش ابتدایی این جلسه بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی گزارشی را در مورد حضور تعدادی از اعضای کمیسیون در فرانسه ارائه کرد، همچنین در مورد دیدارهای صورت گرفته با روسای مجالس سنا و نمایندگان فرانسه ملاقات با اعضای کمیسیون سیاست خارجی و کمیسیون دفاعی مجلس فرانسه و حضور در جمع فعالین ارتباط جمعی توضیحاتی را به سمع و نظر اعضای کمیسیون رساند و در مورد ابراز علاقه شدید طرف فرانسوی به همکاری با ایران و نگرانی از گروه های افراطی نظیر داعش و ابراز امیدواری از توافق نهایی پرونده هسته‌ای و گسترش همکاری های اقتصادی طرف فرانسوی و ایران که در این سفر مورد بررسی قرار گرفت صحبت شد.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه گزارشی از حضور جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر توسط شوشتری ارائه شد که در آن گزارش جامعی از روند صعودی پیشرفت حقوق بشر در ایران و تصویب گزارش ایران بدون مخالف در شورا علی رغم فعالیت‌های وسیع کشورهای غربی و گروه های معاند ایران به اطلاع اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رسید.

در بخش پایانی جلسه امروز حیدرپور نیز به نمایندگی از هیات اعزامی به اصفهان جهت بررسی موضوع اسیدپاشی گزارشی را از بررسی‌های این هیات در مورد موضوع اسیدپاشی ارایه کرد که در بخشی از آن در مورد معالجه سرپایی دو نفر از حادثه دیدگان و وجود نقطه مشترک بین همه آسیب دیدگان یعنی رخ دادن این اتفاق در ماشین صحبت شد.

در بخشی از این گزارش حیدرپور تاکید کرد: برآوردها نشان می‌دهد اقدام به اسیدپاشی ناشی از انگیزه شخصی بوده و به هیچ وجه سازمان یافته و در ارتباط با موضوع بی حجابی و امر به معروف نبوده بلکه یک حادثه جنایی است که در دست بررسی است، اما هنوز عامل جنایت دستگیر نشده است.

کد N571176