کتاب جورج بوش هم آمد

آمريكا

جورج بوش پسر در کتاب جدید خود می‌نویسد: پدرم واقعا خواهان شرکت دردور دوم انتخابات ریاست جمهوری 1992 نبود اگرچه به شغلش عشق می‌ورزید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، جورج بوش پسر، رئیس جمهوری سابق آمریکا در کتاب جدیدش با عنوان "جورج هربرت واکر بوش" چهل و یکمین رئیس جمهور آمریکا، تصویری از پدرم "که قرار است روز سه شنبه در کتاب فروشی‌ها باشد، زندگی پدرش را به تصویر کشیده است.

وی در این کتاب به تصمیم پدرش درباره آغاز جنگ عراق به سال 1991، ناکامی‌های اولیه‌اش در سیاست و پیروزی در مقابل بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال 1992 می‌پردازد. جورج بوش پسر همچنین به مرگ اسحاق رابین و مقایسه این فقدان برای پدرش با مرگ دختر ریچارد نیکسون، رئیس جمهور فقید آمریکا پرداخته است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا در این کتاب به مساله عدم تمایل پدرش برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اشاره می‌کند و می‌نویسد: علت این عدم تمایل این بود که پدرم احساس کرد نقشش باعث به هدر رفتن و خنثی شدن بررسی‌های مربوط به پرونده‌های نیل بوش، برادرم می‌شود که از آن زمان با یک دادخواست فدرال رو در رو بود.

بوش پسر در ادامه کتاب خود به مساله تمایل برای بازگشت به کاخ سفید اشاره‌ای نکرده و تنها گفته که پدرش یک مشاور کلیدی بوده است وی همچنین درباره جنگ عراق در سال 2003 می‌نویسد: من جنگی را که پدرم آغاز کرد تمام نکردم؛ اگر چه برخی چنین ادعایی دارند.

انتهای پیام

کد N571170