در جلسه کمیسیون بهداشت مطرح شد؛

موردی از شیوع ابولا در کشور گزارش نشده است

معاون بهداشتی وزیر بهداشت در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که گزارشی از بیماری ابولا در کشور ارائه نشده است اظهار کرد که یک مرکز در هر استان در صورت ارائه گزارش مربوط به این بیماری آمادگی دارد که ایزولاسیون را انجام دهد.

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت در جلسه روز یک‌شنبه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در این جلسه ضمن ارائه برنامه‌های بهداشتی این معاونت، آمارهای جمعیتی نیز ارائه شد که براساس آن حدود 10 میلیون نفر در کل کشور حاشیه‌نشین وجود دارد. در واقع روند حاشیه نشینی با وجود این که از سال 35، 70 به 30 یعنی 70 درصد جمعیت اصلی و 30 درصد حاشیه‌نشین بوده، اکنون برعکس شده است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس افزود: هم‌چنین گزارشی از اجرای طرح تحول سلامت و اقداماتی که در مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت به منظور اصلاح فضای فیزیکی صورت گرفته ارائه شد.

وی افزود: براساس گزارش ارائه شده توسط معاون بهداشتی وزیر بهداشت در اجرای این طرح با پزشکان روستا قرارداد منعقد کردند که در حال حاضر به 800 مورد رسیده اما بیش از 3 هزار نفر پزشک عمومی در روستا و بیش از 5 هزار نفر بهورز مورد نیاز است.

رستمیان هم‌چنین اظهار کرد: در مورد شیوع بیماری ابولا نیز مطرح شد که تاکنون گزارشی در ایران اعلام نشده و یک مرکز در هر استان این آمادگی را دارد که در صورت ارائه گزارش اقدامات مربوط به ایزوله کردن را انجام دهد.

انتهای پیام

کد N571121