هشدار مقامات پاکستان نسبت به رشد فعالیت داعش در این کشور

تروريسم,پاكستان,داعش

سازمان‌های امنیتی پاکستان به دولت این کشور نسبت به افزایش تهدید گروه تروریستی داعش و فعالیت‌های آن در پاکستان هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، دولت محلی استان بلوچستان پاکستان در گزارشی محرمانه خطاب به دولت فدرال این کشور و همچنین سازمان‌های امنیتی، نسبت به نشانه‌های مربوط به افزایش فعالیت گروه تروریستی داعش در پاکستان هشدار داد.

روزنامه داون پاکستان اعلام کرد: گزارش محرمانه مذکور در تاریخ 31 اکتبر ارسال شده و مشخص می‌کند، داعش مدعی است که تعداد 10 تا 12 هزار نیرو در منطقه هنگو واقع در استان خیبرپختون خواه و همچنین منطقه قبیله‌ای نشین خرم جذب کرده است.

این گزارش که از جانب اداره امور داخلی و قبیله‌ای استان بلوچستان منتشر شده، تصریح می‌کند اطلاعات موثقی کسب شده مبنی بر اینکه گروه داعش به برخی عناصر لشگر جهنگوی و همچنین گروه‌های تندرو پاکستانی پیشنهاد داده تا در پاکستان به این گروه بپیوندند.

براساس این گزارش داعش همچنین یک کمیته برنامه‌ریزی راهبردی متشکل از 10 عضو تشکیل داده است. گروه لشگر جهنگوی و جریان‌های تکفیری سلفی از معروف ترین گروه‌های ضد شیعه در پاکستان هستند.

این گزارش محرمانه همچنین تصریح می‌کند که: داعش قصد حمله به تاسیسات نظامی و ساختمان‌های دولتی پاکستانی در استان خیبرپختون خواه به تلافی عملیات نظامیان پاکستانی در وزیرستان شمالی را دارد و همچنین می‌خواهد شیعیان پاکستان را نیز هدف قرار دهد.

همچنین مقامات بلوچستان پاکستان خواهان افزایش تدابیر امنیتی و بالا بردن سطح آماده باش در این استان و استان خیبرپختون خواه به منظور پیشگیری از چنین حملاتی شده‌اند. این هشدار در حالی صادر می‌شود که چندی پیش شش فرمانده گروه تحریک طالبان پاکستان از جمله سخنگوی این گروه اعلام کردند که با داعش بیعت کردند.

تاکنون حضور داعش در پاکستان به طور رسمی تایید نشده بود.

انتهای پیام

کد N571095