افتتاح بازداشتگاه موقت کرمان با حضور رییس سازمان زندان‌ها

زندان,كرمان

بازداشتگاه موقت کرمان با حضور رییس سازمان زندان‌های کشور، رییس کل دادگستری و جمعی از مدیران اجرایی و قضایی استان افتتاح شد.

بازداشتگاه موقت کرمان با حضور رییس سازمان زندان‌های کشور، رییس کل دادگستری و جمعی از مدیران اجرایی و قضایی استان افتتاح شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اصغر جهانگیر در آیین افتتاح این بازداشتگاه گفت: بازداشتگاه موقت کرمان مخصوص نگهداری متهمانی است که صدور قرار تامین منتهی به بازداشت آنها صادر شده است.

وی حداکثر مدت نگهداری متهمان تحت قرار را 30 روز عنوان کرد و افزود: متهمان پس از مدت 30 روز اگر از بازداشتگاه آزاد نشوند، به زندان منتقل خواهند شد.

پیش از افتتاح این بازداشتگاه سالن ورزشی اندرزگاه نسوان کرمان (تربیت شماره 2) نیز با حضور رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور افتتاح شد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان در این مراسم گفت: غنی سازی اوقات فراغت مددجویان یکی از موارد مورد تاکید در راستای برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان هاست.

علی ولی‌نیا گفت: تلاش های زیادی در راستای تهیه امکانات ورزشی مناسب برای مددجویان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی بازداشتگاه موقت کرمان با یک‌هزار و 800 مترمربع زیربنا از سال 91 آغاز شده و تا حدود یک ماه قبل ادامه داشته است.

ولی‌نیا گفت: ظرفیت اسمی این بازداشتگاه 200 نفر بوده اما در حال حاضر ظرفیت اجرایی برای 430 نفر را دارد.

انتهای پیام

کد N570734