در نشست عمومی؛

اعضای هسته اصلی سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردمسالاری انتخاب شدند

سیاست

اعضای هسته اصلی سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردمسالاری انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر،اعضای هسته اصلی سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردمسالاری انتخاب شدند.در نشست عمومی سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردمسالاری، مهدی عباسی ظریفیان،‌ مهدی کرم‌الدین،‌ حسین بروغنی، محمد مهدی جعفری، شهرزاد اکرامی، محسن محبوبیان ،‌احمد آرزومندی ،‌اردشیر محمدی، حسن خزاعی،‌ابراهیم دادجامه و زهرا اسلامی، معصومه کاظمیان و مریم عبدی برای یک سال به عنوان هسته‌ اصلی سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم سالاری انتخاب شدند.

دبیر کل حزب مردمسالاری در این نشست که در تهران برگزار شده بود،‌با اشاره به نقش برجسته جوانان و زنان در قیام عاشورا،‌برپایی و حراست از انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و حضور در صحنه های مختلف انتخابات از هدف‌گیری‌های حزب مردمسالاری برای انتخابات مجلس دهم سخن گفت و تاکید کرد:‌ حتما در لیست این حزب در سراسر کشور جوانان و همچنین زنان نقش برجسته‌ای خواهند داشت و ما بر این باوریم که باید حداقل 25 درصد نمایندگان مجلس را جوانان و 10 درصد آنان را زنان تشکیل دهند.

مصطفی کواکبیان با اشاره به این که ما جوانان را زیر 40 سال می دانیم که امروز اکثر آنان از قشر تحصیلکرده جامعه می باشد، نسبت به کم لطفی به این ظرفیت عظیم در بهره‌گیری در مناصب عمومی گلایه کرد و گفت : اگر دهه چهارم انقلاب اسلامی را با دهه اول آن مقایسه کنیم و یا اگر برخی از مسوولان دولتی کشورهای پیشرفته دنیا را در نظر بگیریم خواهیم دانست که متاسفانه تا چه اندازه در استفاده از نیروی جوان در پست های مدیریتی ما عقب‌نشینی داشته‌ایم. البته از افراد میانسال و کهنسال و با تجربه نباید غافل باشیم و باید به آنان احترام بگذاریم و از خیلی از این عناصر مجرب می توان در اطاق های فکر بهره ببریم.

وی افزود: در کشورهایی همچون افغانستان و ترکیه و ... حدود ده‌ها زن نماینده مجلس هستند اما در ایران همواره کمتر از سه درصد نمایندگان را زنان تشکیل داده اند و هم اکنون نیز هیچ وزیری را از بین بانوان انتخاب نکرده‌ایم که امیدواریم با همت خود جوانان و زنان چنین نقیصه هایی را رفع کنیم.

وی با اشاره به مصوبه شورای مرکزی و اساسنامه مصوب نشست عمومی سازمان جوانان و دانشجویان که مجموعاً‌ 45 نفر یعنی 31 نفر از جوانان و دانشجویان منتخب از سراسر کشور( از هر استان یک نفر) و 14 نفر نیز از دفتر مرکزی را به عنوان اعضای شورای عمومی این سازمان قلمداد می‌کند. اظهار امیدواری کرد که با انتخاب هسته اصلی پانزده نفری،‌فعالیت های منسجم این سازمان آغاز شود.