سوءقصد داعش به ملکه بریتانیا خنثی شد

تروريسم,انگليس,داعش

مقامات امنیتی و پلیس انگلیس می‌گویند یک توطئه خطرناک علیه ملکه را خنثی کرده‌اند. این مقامات گفته‌اند یک گروه وابسته به داعش قصد داشتند در آخر هفته و در مراسم بزرگداشت قربانیان جنگ جهانی اول، ملکه الیزابت را از پای درآورند که در حمله پیشدستانه ناکام مانده و دستگیر شده‌اند.

به گزارش ایسنا، شفقنا به نقل از راشاتودی نوشت: مقامات پلیس لندن گفته‌اند در حمله‌ای، چهار نفر به گفته آنها اسلامگرای افراطی را بازداشت کرده‌اند که قصد داشتند با چاقو ملکه 88 ساله بریتانیا را بکشند. این افراد که در روز پنجشنبه دستگیر شده‌اند، بین 19 تا 27 سال سن دارند و همگی تبعه انگلیس هستند. آنها عضو یک گروه مخفی تروریستی بوده‌اند.

رسانه‌های انگلیسی گفته‌اند پلیس و نیروهای امنیتی به کمک سرویس داخلی اطلاعات این کشور موسوم به MI5 از چند ماه پیش این افراد را تحت نظر داشته‌اند. با اینکه هیچ سلاح گرمی از این افراد کشف نشده اما روزنامه ساندی تایمز فاش کرده آنها قصد داشتند روز یکشنبه 9 نوامبر به ملکه حمله کنند.

این روزنامه همچنین اعلام کرده این گروه چهارنفره وابسته به داعش هستند که در پی فراخوان این گروه برای گسترش جنگ علیه غرب، قصد حمله به ملکه الیزابت دوم را داشته‌اند. یکی از دستگیرشدگان 19 ساله و یوسف سید نام دارد که به گفته همسایگانش به تازگی از پاکستان بازگشته است.

از ابتدای امسال 220 مظنون به اعمال تروریستی در انگلیس بازداشت شده‌اند و ده‌ها تن دیگر دوشادوش گروه تروریستی و تکفیری داعش در حال کشتار مردم عراق و سوریه‌اند.

انتهای پیام

کد N570607