در دیدار با هیات علمی و فرهنگی کویت

ولایتی در رابطه با توسعه روابط ایران و کویت اظهار امیدواری کرد

ايران,علي‌اكبر ولايتي

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: با توجه به سابقه تاریخی روابط مثبت میان ایران و کویت انتظار می‌رود روابط علمی و فرهنگی ما نیز روبه گسترش باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی‌اکبر ولایتی در دیدار امروز خود با جمعی از اندیشمندان،‌ اساتید دانشگاه و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی کویت که در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، با اظهار امیدواری از گسترش روابط میان ایران و کویت گفت: دو کشور تا امروز روابط بسیار خوبی با یکدیگر داشتند و امید می‌رود این دیدارها نیز به بهبود و گسترش روابط علمی و فرهنگی دو کشور کمک کند.

عبدالرضا اسیری رییس دانشکده علوم اجتماعی کویت و رییس هیات کویتی نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر امیر کویت به ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه این سفر اثراتی بسیار مثبت به دنبال داشت و سفر این هیات علمی نیز با اهدافی روشن صورت گرفته است زیرا ما معتقد هستیم ارتباط نهادهای مدنی دو کشور می‌تواند خشت محکمی را در برقراری روابط مستحکم برای توسعه ارتباطات ایجاد کند.

وی ادامه داد: برای ما جای بسی خوشحالی است که جمهوری اسلامی ایران به رغم شرایط بین‌المللی همچنان پایدار و استوار باقی مانده است و علاقه داریم راز این پایداری در برابر فشارهای خارجی را نیز بدانیم.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N570603