برگزاری نشست علمی ابعاد کار در زندان از منظر حقوق بشر

پژوهشکده حقوق عمومی و بین‌الملل قوه قضاییه در نشستی علمی ابعاد کار در زندان از منظر حقوق بشر را با حضور مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان مورد بررسی قرارداد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد تعاون حمایت از زندانیان، موضوع کار زندانیان از دیدگاه‌های مختلف موضوع بحث و محل نقد است، به همین منظور با هدف روشنگری و بررسی پدیده اشتغال و فعالیت زندانیان پژوهشکده حقوق عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه قوه قضاییه در نشستی علمی این مهم را با حضور رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان، محسن شمس زارع رییس زندان باز استان تهران، احمد محمدی مستشار اداره کل تدوین لوایح و مقررات قوه قضاییه و جمعی از اساتید و دانشجویان مورد ارزیابی کارشناسی قرار داد.

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان در این نشست ضمن سخنرانی و معرفی اقدامات انجام شده در حوزه ایجاد فرصت اشتغال و حرفه‌آموزی به مددجویان و کاهش آسیب‌های اجتماعی از این راه به پرسش‌های مطرح شده در جلسه درباره اشتغال مددجویان پاسخ داد.

در این نشست محورهایی چون بررسی مفهوم کار در زندان از منظر حقوق بشری، بررسی ادله موافقین و مخالفین کار در زندان و ارزیابی وضعیت کار در زندان­‌های جمهوری اسلامی ایران محور مباحثه و تبادل نظر میان حاضرین بود.

انتهای پیام

کد N570387