معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه(س):

پذیرایی از همه عزاداران حسینی، وظیفه آستان حضرت معصومه(س) است

امام حسين ع ,حضرت معصومه س ,عزاداري

معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه(س) با بیان این‌که «عزاداری سید الشهدا (ع) به گروه و حزب خاصی اختصاص ندارد» گفت: آستان مقدس بر حسب وظیفه ذاتی از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کند.

معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه(س) با بیان این‌که «عزاداری سید الشهدا (ع) به گروه و حزب خاصی اختصاص ندارد» گفت: آستان مقدس بر حسب وظیفه ذاتی از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور شخصیت‌های دینی، مذهبی و کشوری در آیین عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: در این ایام، شخصیت‌های مختلف کشوری بر اساس رسم دیرینه‌ای که وجود دارد، به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) مشرف و به عزاداری می‌پردازند.

وی گفت: افراد با گرایش‌های مختلف در آیین سوگواری اباعبد الله الحسین (ع) وارد حرم مطهر شده و مراسم دینی و مذهبی و عزاداری خود را انجام می‌دهند و آستان مقدس هم بر حسب وظیفه ذاتی از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به این‌که «عزاداری سید الشهدا عمومی است» به تلاش‌های آستان مقدس حضرت معصومه(س) نسبت به برگزاری هرچه با شکوه‌تر عزاداری امام حسین (ع) و مبرا بودن این مراسم بزرگ دینی از هر گونه آسیب اشاره کرد و گفت: در طی سال، از محرم سال گذشته تا محرم امسال، جلسات منظمی با حضور رؤسای هیئات مذهبی برگزار شد و در این نشست‌ها، سبک درست عزاداری اباعبد الله الحسین و آسیب‌های موجود در این عرصه تبیین شد.

احمدی با بیان این‌که «ممکن است در میان هیئات، برخی به این مسئله کمتر توجه کرده باشند که این‌ها شناسایی و تذکرات لازم در این عرصه به آنها ارائه خواهد شد» ادامه داد: آستان مقدس از جایی که میزبان هیئات است، تمام تلاشش این است که با نهایت کرامت با عزاداران حسینی رفتار نماید و به شکل یکسان تمام عزاداران را پذیرایی خواهد کرد.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)در پایان تأکید کرد: خادمان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در روزهای باقی مانده از محرم و صفر، میزبان عزاداران و هیئات مذهبی هستند تا ویژه برنامه‌های اربعین حسینی و سالروز رحلت پیامبر (ص) و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) هرچه با شکوه‌تر برگزار شود.

انتهای پیام

کد N570324