رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

نماز در هر خانه‌ای وارد شود، اصلاح ایجاد می‌گردد

نماز,سازمان تبليغات

جلسه کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

جلسه کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در جلسه کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز

که به بررسی نهائی موضوعات و محورهای اصلی و فرعی فراخوان مقاله بیست و سومین اجلاس سراسری نماز اختصاص داشت، حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، اصل موضوع و فعالیت‌های انجام شده را خوب توصیف کرد و بر شتاب بیشتر در ادامه کار تأکید کرد.

خاموشی گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی حق عظیمی بر گردن جامعه دارد وهمچنین ایشان برای هر چه فراگیرتر شدن مسئله نماز در کشور اهتمام داشته‌اند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، نقش تعالی فرهنگی در نماز را در راستای جریان سازی مورد توجه خواند و برای زمینه سازی برای این مهم، از تصویب پیشنهاد سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر برگزاری پنج اجلاسیه منطقه‌ای از مهرماه تا آذر ماه خبر داد.

وی یکی از ثمرات اجلاسیه‌های منطقه‌ای را وجود فرصت بیشتر جهت مانور رسانه‌ای دانست که در مورد اجلاسیه سراسری این موقعیت مهیا نیست.

خاموشی در تشریح اقدامات لازمه برای اجلاسیه‌های منطقه‌ای گفت: بر اساس شرائط منطقه‌ای تفکیک و فضا سازی مطلوب با محوریت نماز و تعالی فرهنگی انجام شود.

وی همچنین خواستار توصیف درست هدف و نگارش و تبیین مشخصه تعالی فرهنگی در ابعاد مختلف آن شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، نماز را مهمترین بخش تربیتی در اسلام و موجب تعالی و اصلاح بینش و منش دانست و تأکید کرد: نماز در هر خانه‌ای وارد شود، اصلاح ایجاد می‌گردد و از سوی دیگر اگر نماز به حقیقت، عبودیت در محضر حق باشد، خرافات و بدعت‌ها دور می‌شود.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی هوائی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به تعامل خوبی که بین این معاونت و ستاد اقامه نماز و در پی ارتباطات مکرر دفتر برنامه ریزی آموزش‌های تخصصی و تشکیل جلسات متعدد کارگروه آموزش‌های تخصصی تبلیغ در محل این ستاد، ایجاد شده، در بیان گزارشی از واگذاری مسئولیت کمیته علمی و آموزشی اجلاسیه سراسری نماز به این معاونت و فعالیت‌های صورت گرفته اضافه کرد، در جلسات پی در پی این کمیته و در مدت کوتاهی، موضوعات خوبی استخراج، بحث و تبادل‌نظر و نهایتا شش موضوع اصلی به تصویب رسیده است و کارها به جد در حال پیگیری است.

در پایان مقرر شد در بیست و سومین اجلاس سراسری نماز که دیماه امسال در استان خوزستان برگزار می‌شود، موضوعات رمان نوجوان و جوان و نماز، رمان کودک و نماز، رمان اولین نماز پیامبر(ص) و امام علی(ع)، سروده‌ها، اشعار، تألیفات بدیع، استفاده از آثار هنرمندان و نویسندگان بومی در مقوله نماز و... نیز مورد توجه قرار گرفته و از آثار تولیدی رونمایی شود.

انتهای پیام

کد N570306