300 کشته طی درگیری‌ها در بنغازی لیبی و آخرین پایگاه تندروها در تصرف ارتش

ليبي,درگيري,ارتش

در حالی که ارتش لیبی کنترل آخرین پایگاه‌های گروه انصار الشریعه در بنغازی را در دست گرفت منابع پزشکی لیبیایی اعلام کردند که آمار کشته شدگان در بنغازی طی درگیری‌های ارتش با گروه‌های مسلح ظرف کمتر از یک ماه به 300 تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع پزشکی در بنغازی اعلام کرد که در درگیری‌های روز شنبه میان ارتش لیبی و افراد مسلح در بنغازی چهار تن کشته شدند و به این ترتیب طی درگیری‌های ظرف کمتر از یک ماه در بنغازی 300 تن کشته شده‌اند.

این در حالی است که ارتش لیبی همچنان به عملیات خود علیه افراد مسلح در بنغازی ادامه می‌دهد و در عملیات اخیر خود توانست کنترل منطقه "سوق الحوت" آخرین پایگاه گروه انصار الشریعه در بنغازی را در دست بگیرد.

جمال الزهاوی، یکی از رهبران ارتش لیبی اعلام کرد که مناطق الصابری، المساکن و دیگر مناطق مجاور از تروریست‌ها پاکسازی شده اما هنوز برخی از آن‌ها در منطقه "اللثامه" حضور دارند.

در همین راستا منابع لیبیایی و مصری اظهارات ریاست ستاد ارتش لیبی در خصوص نقض حریم هوایی لیبی توسط هواپیماهای مصری را تکذیب کردند.

مسئولی در دولت لیبی نیز اعلام کرد: هدف این اظهارات توجیه دستیابی نیروهای "فجر لیبی" به سلاح از قطر و ترکیه است.

یک منبع مصری مسئول نیز اعلام کرد که قاهره هیچ گاه حریم هوایی لیبی را نقض نکرده و تلاش می‌کند تا روابطی را براساس احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها با کشورهای همجوار و از حمله لیبی برقرار سازد.

از سوی دیگر، عقیله صالح عیسی، رئیس پارلمان منتخب لیبی حکم صادره از سوی دادگاه قانون اساسی مبنی بر انحلال پارلمان را بی‌ارزش خواند و گفت: پارلمان و دولت به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

همچنین مبروک قریر، وزیر دادگستری لیبی برای بحث وگفت‌وگو در خصوص همکاری میان مصر و لیبی در زمینه مسائل قضایی و حقوقی و استفاده از تجارب کارشناسان مصری در زمینه این مسائل به قاهره رفت.

از سوی دیگر، مسئولان و نگهبانان امنیتی لیبی در بندر "الحریقه" در شرق لیبی در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد به آن‌ها تحصن کرده و مانع صدور نفت در این بندر شدند.

انتهای پیام

کد N570131