حمله دانشجویان خشمگین مکزیکی به مقر دولت و آتش زدن خودروها

مكزيك

در پی تایید خبر کشته شدن 43 دانشجوی مکزیکی، صدها تن از معترضان خودروها را به آتش کشیدند و اشیاء مختلف به سوی ساختمان‌های دولتی در مکزیکوسیتی پرتاب کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، مقام‌های مکزیک اذعان کرده‌اند که 43 دانشجویی که پیشتر مفقود شده بودند، احتمالا به دست نیروهای پلیس ربوده شده و سپس به دست باند محلی قتل عام شده‌اند.

گروهی از معترضان خشمگین تلاش کردند تا وارد کاخ ملی در مکزیکوسیتی شوند و در ورودی آن را در واکنش به نقش دولت در ربودن و قتل 43 دانشجوی مکزیکی به آتش کشیدند. این دانشجویان در ماه سپتامبر مفقود شدند و جنازه آن‌ها به تازگی کشف شده است.

در حالی که گروهی از معترضان تلاش می‌کردند تا با زور وارد کاخ ملی شوند، گروه بزرگ دیگری از معترضان در مقابل دفتر دادستان کل مکزیک تجمع کرده بودند. اوایل روز شنبه معترضان نقاب پوش در مقابل ساختمان دولتی "چیلپا نسنیکو" در مرکز ایالت "گوئه رو" تجمع کرده و بمب دودزا پرتاب کردند و ده‌ها خودرو را به آتش کشیدند.

گفته می‌شود که این دانشجویان کشته شده در 26 سپتامبر پس از درگیری در جریان تظاهرات توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند این تظاهرات گسترده پس از آن به راه افتاد که دادستان کل مکزیک روز جمعه اعلام کرد، سه تن از اعضای باند گوئدروس یونیدوس اعتراف کرده‌اند که این گروه از دانشجویان را کشته‌اند و جنازه آن‌ها را سوزانده‌اند. گفته می‌شود که پلیس این دانشجویان را تحویل باند داده است.

معترضان همچنین از سخنان دادستان کل در جریان کنفرانس خبری یک ساعته‌اش خشمگین هستند. وی برای پایان دادن به سوالات خبرنگاران از آن‌ها دور شده بود و گفته بود:" بس است، خسته‌ام". حال معترضان از همین عبارت در پلاکاردها و دیوارنویسی‌های خود استفاده کرده و می‌نویسند: اگر خسته‌ای، چرا استعفا نمی‌دهی؟" "بس است ما همه خسته‌ایم" بس است، از دست سیاستمداران فاسد خسته‌ایم".

انتهای پیام

کد N570062