امضای تفاهم نامه میان رایزنی فرهنگی ایران با شهرداری بنکولوی اندونزی

بین الملل

امضای تفاهم نامه میان رایزنی فرهنگی ایران با شهرداری شهر بنکولوی و ابراز امیدواری رایزن فرهنگی درباره تعمیق روابط خانواده تابوت با جمهوری اسلامی ایران از جمله تحولات اندونزی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم نامه میان رایزنی فرهنگی ایران با شهرداری شهر بنکولوی اندونزی امضا شد.

شهر بنکولو شهری تاریخی و مذهبی است که محبان اهل بیت (ع) را در خود جای داده است.

شیخ برهان الدین شخصیت شیعی 300 سال قبل به این منطقه هجرت کرد و آیینی برای تعظیم شعایر حسینی به ارمغان آورد که امروزه به نام تابوت شناخته شده است.

خانواده تابوت که برخی از آنها چهره ای متفاوت از اندونزیایی ها دارند، امروزه حافظ این میراث در بنکولو هستند و سعی دارند ماهیت اهل بیتی این آیین را حفظ کنند.

رایزن فرهنگی از ماه ها قبل با شهرداری این شهر ارتباط برقرار کرد و در نهایت این تفاهم نامه در حاشیه حضور ابراهیمیان با حلمی حسن شهردار این شهر  در شهر بنکولو امضا شد.

یکی از بندهای این تفاهم نامه انعقاد عقد خواهر خواندگی میان شهر بنکلو با یکی از  شهرهای مذهبی جمهوری اسلامی ایران است که با تلاش رایزنی فرهنگی در آینده این امر انجام می شود.

حجت الله ابراهیمیان رایزن فرهنگی ایران در دیدار با طنطاوی یکی از شخصیت های علمی خانواده تابوت در شهر  بنکولو اندونزی اظهار داشت: با توجه به اشتیاق خانواده تابوت به اهل بیت نبی (ص) و امام حسین (ع) انشاء الله در آینده شاهد ارتباطات عمیق تر میان این خانواده و جمهوری اسلامی ایران باشیم.