خوش‌بینی‌ هافینگتن‌پست از ادعای احتمال حضور ولایتی در مذاکرات عمان

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,علي‌اكبر ولايتي,مذاكرات هسته‌اي

روزنامه‌ هافینگتن پست با اشاره به ادعای المانیتور مبنی بر احتمال حضور علی اکبر ولایتی در مذاکرات عمان نوشت: دورنمای دستیابی به یک توافق هسته‌ای با ایران روشن‌تر شده است.

روزنامه‌ هافینگتن پست با اشاره به ادعای المانیتور مبنی بر احتمال حضور علی اکبر ولایتی در مذاکرات عمان نوشت: دورنمای دستیابی به یک توافق هسته‌ای با ایران روشن‌تر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه خبری المانیتور عصر روز شنبه به نقل از منابع آگاه مدعی شد علی اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران ممکن است به منظور شرکت در آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران به عمان سفر کند.

مقامات ایران و آمریکا تاکنون درباره‌ احتمال حضور وی در این مذاکرات اظهار نظری نکرده‌اند.

به نوشته‌ روزنامه‌ هافینگتن پست، علی اکبر ولایتی ممکن است به مذاکرات عمان که قرار است میان جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، محمد جواد ظریف همتای ایرانی‌اش و کاترین اشتون نماینده گروه 1+5 در مذاکرات هسته‌ای برگزار شود بپیوندد که این امر می‌تواند حاکی از این باشد که حصول توافق در دسترس است.

پس از انتشار این خبر کارشناسان سیاسی در شبکه‌ اجتماعی توئیتر نوشتند که در صورت تایید حضور علی اکبر ولایتی در عمان، این امر نشان می‌دهد که دیپلماسی با ایران نتیجه داشته است.

دیدار سه شنبه میان کری، ظریف و اشتون در عمان در حالی برگزار می‌شود که ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 مدت زمان کمی تا ضرب‌الاجل 24 نوامبرفرصت دارند تا به راه حل نهایی بر سر برنامه‌ی هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور دست پیدا کنند.

هافینگتن پست در ادامه نوشت: این مذاکرات برای دولت باراک اوباما که سرمایه‌گذاری زیادی برای دستیابی به توافق با ایران انجام داده است اهمیت بسیار زیادی دارد.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، دستیابی به یک توافق نهایی میان ایران و شش قدرت جهانی می تواند به بیش از یک دهه اختلافات برسر برنامه هسته‌ای ایران که منجر به اعمال تحریم‌های اقتصادی شدید از سوی غرب و سازمان ملل علیه ایران شد پایان دهد.

انتهای پیام

کد N569852