فابیوس: به رسمیت شناختن کشور فلسطین امری بدیهی است

وزير امور خارجه,فلسطين,فرانسه

وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد که در صورت شکست مذاکرات سازش میان طرفین فلسطینی و صهیونیستی، فرانسه باید به مسئولیت‌های خود در زمینه به رسمیت شناختن کشور فلسطین عمل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه در پاسخ به سوالی درباره افزایش فشارها علیه دولت فرانسه برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین تصریح کرد که کشورش همچنان به راهکار تشکیل دو کشور پایبند است، اما به رسمیت شناختن کشور فلسطین مساله‌ای بدیهی است.

وی افزود: تنها سوالی که در این میان باقی می‌ماند این است که «این تصمیم کی و چگونه اتخاذ خواهد شد؟ چراکه این تصمیم باید به تلاش‌های صورت گرفته برای حل منازعه فلسطینی اسرائیلی و حل نهایی این منازعه کمک کند.»

فابیوس در ادامه تصریح کرد که «تشکیل کشور فلسطین ضروری است و این موضعی است که تمامی کشورهای اتحادیه اروپا روی آن اتفاق نظر دارند و جهان هرگز اجازه وقوع جنگ چهارم علیه نوار غزه را نخواهد داد.»

این در حالی است که "الیزابت گیگو" رئیس کمسیون امور خارجی پارلمان فرانسه پیش‌نویس قانونی را تهیه کرده است که به موجب آن دولت فرانسه باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

قرار است پارلمان فرانسه طی هفته‌های آینده درباره پیش‌نویس این قانون رای‌گیری کند.

علاوه بر این، در 11 دسامبر آینده نیز پیش‌نویس این قانون در مجلس سنای این کشور به رای گذاشته شود.

تاکنون 134 کشور جهان از جمله 9 کشور اروپایی فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند که سوئد آخرین مورد از آنها بود که به عنوان اولین عضو اتحادیه اروپا چنین تصمیمی را اتخاذ کرد.

انتهای پیام

کد N569836