محمود عباس ماه جاری میلادی به شورای امنیت می‌رود

فلسطين,اسراييل,شوراي امنيت

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد که ماه جاری میلادی به منظور دستیابی به قطعنامه‌ای که اراضی اشغال شده توسط اسرائیل در سال 1997 را جزو خاک فلسطین به حساب بیاورد و همچنین تعیین موعدی برای پایان دادن به اشغالگری‌های اسرائیل به شورای امنیت می‌رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در آغاز نشست فوق‌العاده سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) که درخصوص انفجارهای اخیر در منازل رهبران فتح در نوار غزه برگزار شد، گفت: ما پیش‌نویس درخواست خود را در ماه جاری میلادی به شورای امنیت ارائه می‌کنیم و اگر 9 رای به دست آوریم این طرح به دست اعضای شورای امنیت می‌رسد که یا با آن موافقت یا مخالفت می‌کنند و پس از آن ما اقدامات مهمی را اتخاذ می‌کنیم.

وی تاکید کرد: ما همچنین از شورای امنیت می‌خواهیم تا به مداخله مستقیم درخصوص اقدامات متجاوزان اسرائیلی‌ها در قدس و یورش‌های آنها به مسجد الاقصی بپردازد.

عباس درخصوص انفجارهای اخیر در منازل برخی رهبران فتح گفت: ما می‌دانیم که چه کسانی و با چه اهدافی دست به این 15 انفجار در منازل رهبران فتح زدند.

کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در بیانیه‌ای این انفجارها را محکوم و اعلام کرد که هدف این انفجارها کارشکنی در آشتی ملی فلسطین است.

در این بیانیه همچنین ادامه شهرک‌سازی‌های اسرائیل در قدس و مصادره اراضی روستای «بیت اکسا» نیز محکوم شده است.

در بیانیه مذکور آمده است: مواضع بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل درخصوص مسجد الاقصی نشان‌دهنده پافشاری وی بر تحمیل اوضاع کنونی و فریب دادن تمامی طرف‌های عربی و بین‌المللی است.

پیش از این جنبش فتح حماس را به دست داشتن در این انفجارها متهم کرده بود اما حماس این اتهام را رد کرد.

موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در این‌ باره گفت: جنبش فتح نباید جنبش حماس را به این اقدام متهم کند.

ابومرزوق همچنین رامی حمدالله، نخست‌وزیر دولت توافقی فلسطین را متهم کرد که نمی‌خواهد وظایف خود را در نوار غزه انجام دهد.

ابومرزوق ضمن درخواست از حمدالله برای آمدن به نوار غزه گفت: حمدالله طوری در قبال رخدادهای غزه رفتار می‌کند انگار که مسوولی در جنبش فتح است نه نخست‌وزیر دولت توافقی.

به دنبال وقوع چندین انفجار در منازل رهبران فتح در نوار غزه، رامی حمدالله سفر خود به نوار غزه را لغو کرده بود.

انتهای پیام

کد N569778