آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:

با تبیین ارزش‌های اسلام نقشه‌های پلید دشمنان را خنثی کنیم

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,جريان‌هاي تكفيري

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: مسلمانان باید با تبیین و تشریح اصول و ارزش‌های مقدس اسلام و اهل بیت(ع) نقشه‌های پلید دشمنان اسلام را خنثی کنند.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: مسلمانان باید با تبیین و تشریح اصول و ارزش‌های مقدس اسلام و اهل بیت(ع) نقشه‌های پلید دشمنان اسلام را خنثی کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار سفیر ایران در مراکش با ابراز خوشنودی از انتصاب آقای مؤید به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در مراکش اظهار کرد: کشور مراکش یکی از کشورهای بزرگ اسلامی است که ارتباط با این کشور می‌تواند بسیاری از مقاصد و اهداف اسلامی ما را در زمینه‌ی وحدت مسلمانان و یکپارچگی آنان در مقابل دشمنان اسلام تأمین کند.

وی افزود: امروز مسلمانان بیش از همه‌ی زمان‌ها به ارتباط بین دولت‌های اسلامی احتیاج دارند و ما باید با تبیین و تشریح اصول و ارزش‌های مقدس اسلام و مکتب نجات‌بخش اهل بیت علیهم السلام نقشه‌های پلید دشمنان اسلام به ویژه گروه‌های تکفیری جانی و خشن که چهره‌ی رحمانی دین مقدس اسلام را مخدوش می‌نمایند و باعث بی‌اعتباری مسلمانان می‌شوند، خنثی کنیم.

این مرجع تقلید تصریح کرد:‌ حکومت و مردم مراکش از قدیم به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام ارادت خاصی داشته و دارند که پادشاه نیز از شرفا می‌باشند و خود به امام حسن مجتبی علیه السلام منتسب می‌داند.

وی ضمن بیان خاطره‌ای از تشرف خود به عتبات عالیات بیان کرد: اینجانب خود در زمان گذشته در کربلای معلی مشرف بودم و از نزدیک مشاهده کردم که پادشاه وقت مراکش (جدّ پادشاه فعلی)‌ سلطان محمد خامس به حرم حضرت سید الشهدا علیه السلام مشرف شد و غبار ضریح حرم مطهر را به عنوان تبرّک برای خود برمی‌داشت.

صافی در پایان این دیدار افزود: علمای ما و علمای کشور مراکش باید بیش از پیش در ارتباط باشند و تبادل نظر نموده و افکار خود را به یکدیگر نزدیک نمایند. امیدوارم شما در مأموریت حساس خود موفق بوده و بتوانید با حفظ منافع واقعی در تقریب دو ملت مسلمان نقش واقعی خود را ایفا نمایید و اینجانب هم برای موفقیت شما دعا می‌کنم.

در ابتدای این دیدار موید گزارش مبسوطی از حوزه‌ی مأموریت خود در کشور مراکش ارائه داد.

انتهای پیام

کد N569481