درخواست رئیس مجلس از اتحادیه بین‌المجالس آسیایی برای مقابله با رژیم صهیونیستی

رژيم صهيونيستي,علي لاريجاني,رييس مجلس شوراي اسلامي

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی اقدام غیراسلامی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی را محکوم و از نهادهای بین‌المللی به ویژه اتحادیه بین‌المجالس می‌خواهد تا در مقابل اقدامات فاسد این رژیم ایستادگی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی اقدام غیراسلامی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی را محکوم و از نهادهای بین‌المللی به ویژه اتحادیه بین‌المجالس می‌خواهد تا در مقابل اقدامات فاسد این رژیم ایستادگی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در نطق قبل از دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با درود و سلام به ساحت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، گفت: سلام و درود خدا بر همه مومنانی که با عزاداری خود قیام ، راه و روش حسینی را زنده کردند.

وی افزود: امسال نیز ملت بزرگ ایران مثل همیشه در عزای حسینی مخصوصا" در تاسوعا و عاشورا با حضور یکپارچه، غیرت دینی خود را نشان دادند که باید در مقابل این همت بلند و شرف و وجدان بیدار ملت عزیز سر تعظیم فرود آوریم . همین ویژگی حب اهل بیت (ع) عزت و سربلندی و همبستگی ملی را پایدار نموده است. آن هم در شرایط پرهیاهو و غوغای رذالت‌های سیاسی در منطقه.

رئیس مجلس شورای اسلامی با وحشی دانستن جریان‌های تروریستی خاور میانه، گفت: جریان‌های وحشی تروریستی منطقه دائما" درگیری با مسلمانان را در کشورهای اسلامی به وجود می‌آورند و نمونه‌هایی از این رفتارهای رذیلانه را در ایام عزاداری حسینی نیز مشاهده کردیم. این اقدامات برای رژیم صهیونیستی فضا و فرصت سازی ایجاد شد تا در همین ایام دست به اقدامی گستاخانه بزند و با هتاکی به قبله اول مسلمانان مسجدالأقصی، قلوب مسلمانان را جریحه‌دار کند.

لاریجانی افزود: گرچه ملت غیور فلسطین با حرکت انقلابی خود عرصه را بر رژیم صهیونیستی تنگ کردند، اما موضوع تأسف‌آور این است که وقتی کشورهای اسلامی اینچنین درگیر مسائل داخلی خود هستند و اختلافات مذهبی را عمده می‌کنند و با رفتار تروریستی بدترین لطمه را به امت اسلامی می‌زنند، مجال کافی و ابزار مناسب برای دشمنان اسلام را فراهم می‌آورند که به مقدس‌ترین مکان اسلامی توهین و جسارت کنند و طرح‌هایی برای غصب اراضی اطراف قبله مسلمانان فراهم کنند تا با آوارگی مسلمانان طرح یهودی سازی قدس را پیگیری کنند.

نماینده مردم قم ادامه داد: در مقابل این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی دولت‌های اسلامی باید از خواب بیدار شوند و در مقابل توطئه‌های این رژیم بی‌هویت فریاد برآورند و با ملت مظلوم فلسطین که این روزها با قیام خود نیاز به حمایت مسلمانان دارند، هم‌صدا شوند.

انتهای پیام

کد N569462