اخراج شاهزاده اسپانیایی از خانواده سلطنتی به دلیل فساد مالی

بین الملل

فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا خواهر خود را به دلیل دست داشتن در پرونده فساد مالی از خانواده سلطنتی این کشور اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان ترک، در پی جدی شدن اتهام فساد مالی "کریستینا کارلوس" شاهزاده اسپانیا، خانواده سلطنتی این کشور با صدور بیانیه ای به این موضوع واکنش نشان داد. واکنش دربار اسپانیا پس از آن ابراز شد که دادگاه رسیدگی کننده به پرونده فساد مالی همسر کریستینا تصمیم به ادامه بازجویی در خصوص اتهامات وی و همسرش گرفت.

در بیانیه ای که از سوی فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا منتشر شده آمده اسـت: ما ضمن احترام به تصمیم دادگاه اعلام می کنیم که کریستینا دیگر ارتباطی با خانواده سلطنتی ندارد. به این ترتیب وی دیگر حق شرکت در مراسم رسمی خاندان سلطنتی را نداشته، عناوین رسمی از وی سلب شده و دیگر کمک و حمایت مالی و سیاسی از وی انجام نخواهد گرفت.

پرنسس کریستینا، دختر کوچک خوان کارلوس، پادشاه سابق اسپانیا در ارتباط با پرونده رسوایی همسرش مبنی بر فساد مالی، اختلاس و سوء استفاده از موقعیت طی سال های 2007 تا 2010 در مظان اتهام قرار گرفته و دادگاهی در این کشور به این اتهامات رسیدگی می کند.  

گفتنی است در نوامبر 2011 فاش شد داماد پادشاه و شريکش در طول دست کم دو سال در قالب شرکتی به نام "نوس" و زیر پوشش يک موسسه غير انتفاعی، قرارداد‌های‌ ميليونی را با دولت‌های ايالتی‌ والنسيا و جزاير بالئار، منعقد کرده و سود سرشار حاصل از آن را به حساب ديگر شرکت‌های خود منتقل می کردند.