چامسکی:

دخالت‌های آمریکا و ناتو به جنگ هسته‌ای منجر می‌شود

سیاسی

بی‌ثباتی کنونی در جامعه جهانی به‌ویژه تنش‌ها میان آمریکا و روسیه مانند جنگ سرد در حال وقوعی است که می‌تواند منجر به جنگ هسته‌ای و از میان رفتن تمام ملت‌های شرکت‌کننده در آن شود.

زبان‌شناس و نظریه‌پرداز آمریکایی بار دیگر درباره دخالت‌های آمریکا و کشورهای عضو پیمان «ناتو» هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از راشاتودی، «نوآم چامسکی» زبان‌شناس و نظریه‌پرداز آمریکایی و منتقد سرسخت سیاست‌های آمریکا بار دیگر درباره اقدامات آمریکا و کشورهای عضو ناتو هشدار داد و گفت که این اقدامات می‌تواند باعث بروز یک جنگ جهانی شود.

چامسکی گفت كه دخالت‌های نظامی و سیاسی آمریکا باعث ایجاد یک «ناتو»ی جدید پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق شده است که ماموریتی کاملا متفاوت با اصول خود دارد.

چامسکی افزود كه در حقیقت ممکن است این سوال پیش بیاید که اصلا چرا باید ناتو به موجودیت خود ادامه دهد؟ و توجیه رسمی آن این است که هدف ناتو دفاع از اروپای غربی در برابر حمله‌های روسیه و متحدان آن است.

چامسکی تاكید كرد كه ماموریت ناتو به‌دلیل دخالت‌ آمریکایی‌ها تغییر یافته است.

منتقد سیاست آمریكا در ادامه گفت كه ماموریت جدید ناتو کنترل بین‌المللی انرژی و نظام جهانی شده که این خود به‌معنای کنترل جهان است.

چامسكی تصریح كرد كه بی‌ثباتی کنونی در جامعه جهانی به‌ویژه تنش‌ها میان آمریکا و روسیه مانند جنگ سرد در حال وقوعی است که می‌تواند منجر به جنگ هسته‌ای و از میان رفتن تمام ملت‌های شرکت‌کننده در آن شود.

کد N568526