اف بی آی به دنبال سرنخی برای محکوم کردن "بانوی طالبان"

بین الملل

پلیس فدرال آمریکا به سبب مطرح شدن اتهام جاسوسی به یکی از دیپلمات های با سابقه این کشور بازپرسی از وی و همچنین بازرسی از منزل و دفتر کار او را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف، "رابین رافائل" که به دلیل دیدار با رهبران طالبان در سال 1996 از سوی برخی به "بانوی طالبان" معروف شده اکنون به اتهام جاسوسی از سوی پلیس فدارل آمریکا (اف بی آی) مورد بازجویی قرار گرفته است.

رافائل از قدیمی ترین دیپلمات های آمریکا بوده و در زمان ریاست جمهوری "بیل کلینتون" به عنوان سفیر در کشورهای جنوب آسیا حضور داشت و در زمان ریاست جمهوری باراک ابواما در وزارت خارجه آمریکا مشغول به کار شده است.

در همین رابطه روز گذشته دفتر کار وی در وزارت خارجه مورد بازرسی قرار گرفته و دفتر یاداشت وی نیز ضبط شده است. همسر رافائل با نام "آرنولد رافائل" نیز از دیپلمات های قدیمی آمریکا محسوب می شود. آرنولد در سال 1988 زمانیکه سفیر آمریکا در پاکستان بود به همراه "محمد ضیاءالحق" رئیس جمهور وقت پاکستان، در یک سانحه هوایی کشته شد.

رابین رافائل مدتی را نیز برای پاکستان در واشنگتن لابی گری کرده اما اکنون به اتهام جاسوسی علیه ایالات متحده مورد بازجویی قرار گرفته است.

بازجویی از رافائل در حالی انجام می شود که وی مدتی را نیز در سازمان سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) مشغول به کر بوده و از سابقه ای 30 ساله به عنوان سفیر آمریکا در کشورهای مختلف برخوردار است.