دستاوردهای سفر به روسیه و چچن در گفت‌وگو با نعیمی‌رز

روسيه,چچن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، دستاوردهای سفر به روسیه و جمهوری چچن را مثبت ارزیابی کرد.

صفر نعیمی رز در گفتگوبا خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، خاطرنشان کرد: هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان گروه دوستی پارلمانی ایران با ریاست «رمضانعلی سبحانی فر» برای بررسی مسایل اقتصادی، سیاسی، پارلمانی و سایر مسایل به مدت 5 روز به جمهوری فدرال روسیه و جمهوری چچن سفر کرد که خوشبختانه این سفر دستاوردهای ارزنده و مثبتی را برای دو طرف به همراه داشت.

وی ادامه داد: پس از گذشت 36 سال از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، این برای نخستین بار است که هیأت ایرانی در روز نخست سفر خود به مسکو عازم «گروزنی» پایتخت جمهوری مسلمان نشین چچن شدند و مورد استقبال گرم و پرشور رئیس و تنی چند از نمایندگان مجلس و مسئولان این جمهوری در قفقاز شمالی قرار گرفتند.

نعیمی رز در ادامه سخنان خود به نشستی دو جانبه در محل مجلس ملی آن جمهوری اشاره کرد و توضیح داد: دو طرف پیرامون مباحث مختلف از جمله ارتقای روابط آن جمهوری با کشورمان، مسایل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بحث و تبادل نظر کردند.

وی گفت‌وگو در خصوص مسایل مهم بین المللی را از دیگر مباحث این نشست عنوان کرد و افزود: مقابله با نفوذ و فعالیت گروه های تکفیری داعش و وهابی و محرکین آنها و حمایت های دولت های مستکبر و نیز رژیم جعلی صهیونیستی و برخی دولت های مرتجع از این گروه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت که برآیند آن نزدیکی مواضع مشترک دو طرف بود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نشست‌های این هیات در مسکو نیز تصریح کرد: هیأت ایرانی در روسیه با مقامات عالی رتبه روسی از جمله معاون دومای روسیه، رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، معاون مجلس سنا و رئیس گروه دوستی مجلس سنا دیدار به عمل آوردند.

وی اضافه کرد: با توجه به مواضع مشترک، دو کشور پیرامون محکومیت جنایت های گروهی داعش رایزنی های لازم را به عمل آوردند.

صفر نعیمی رز در پایان افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مقتدر در روابط بین الملل و سیاست خارجی خود برای روسیه جایگاه خاصی قائل می‌باشد.

انتهای پیام

کد N568310