قاضی دیوان عالی کشور:

احمد شهید در گزارش‌های خود به‌دنبال اهداف سیاسی است

حقوق بشر

قاضی شعبه 40 دیوان عالی کشور تاکید کرد که احمد شهید در گزارش‌های خود اهداف سیاسی را دنبال می‌کند.

قاضی شعبه 40 دیوان عالی کشور تاکید کرد که احمد شهید در گزارش‌های خود اهداف سیاسی را دنبال می‌کند.

محمد بارانی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به گزارش اخیر احمد شهید، اظهار کرد: در گزارش‌های حقوق بشری باید ارزش‌های مورد قبول یک جامعه به‌ویژه ارزش‌های دینی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: طبق قانون اساسی همه مردم می‌خواهند حاکمان مبانی دینی را در تصمیم‌گیری‌ها و قوانین‌ در نظر گیرند به عنوان مثال در مجازات‌های شلاق و اعدام به این نکته توجه کنند. از سوی دیگر از نظر موازین حقوق بشری مجازات‌های شلاق و اعدام باید محدود شود، این در حالیست که این دو در مقابل هم قرار می‌گیرند ولی هر دو مبانی حقوق بشری دارند.

قاضی شعبه 40 دیوان عالی کشور اظهار کرد: به نظر می رسد ما باید مبانی را که مورد قبول اکثریت جامعه است ارجح بدانیم که متاسفانه گزارش اخیر احمد شهید خلاف این موضوع است.

بارانی با بیان این که گزارش احمد شهید اهداف سیاسی را دنبال می‌کند، گفت: در واقع حکومت‌های صاحب قدرت در دنیا، برای رسیدن به اهداف سیاسی خود از هر چیزی استفاده می‌کنند.

وی در ارزیابی از طرح چنین گزارش‌هایی در زمان برگزاری مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: هنگامی که دو طرف راجع به موضوعی مذاکره می‌کنند باید مباحث‌شان در مورد محورهای مذاکره باشد و اگر اختلافی در جای دیگری دارند نباید آن را وارد مذاکره کنند.

انتهای پیام

کد N568224