یوسفیان ملا در گفتگو با مهر:

گروه‌های تروریستی در پاکستان احساس امنیت می‌کنند

سیاست

عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به برخی اقدامات تروریستی در سراوان گفت: گروه‌های تروریستی در پاکستان احساس امنیت می‌کنند.

رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر با اشاره به این مطلب که بر اساس معادلات بین المللی حفظ حدود و ثغور مرزهای هر کشور با کشورهای هم مرز است، از بی توجهی و کوتاهی های دولت پاکستان برای تامین امنیت مرزی انتقاد کرد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرواز پهبادهای امریکا بر آسمان پاکستان و برخی دیگر از کشورها گفت: بهانه این اقدام امریکا ایجاد امنیت و مبارزه با تروریست هاست. در واقع آن ها عنوان می کنند تهدید امنیت ملی دلیل پرواز این پهبادهاست و معتقدند حفظ امنیت ملی این کشور به آن ها این اجازه را می دهد.

وی با بیان اینکه این پهبادها تاکنون باعث کشته شدن افراد بیگناه و غیرنظامی نیز شده اند، افزود: همین مسئله باعث انتقادهای بسیار جدی از سوی این کشورها و حتی سازمان های بین المللی به امریکا شده است، اما این کشورها مصر است که پاکستان و کشورهای دیگر نظیر افغانستان محلی برای استقرار تروریست ها هستند و به همین بهانه به پرواز این پهبادها و حتی اقدامات نظامی در این کشورها ادامه می دهد.

یوسفیان ملا در ادامه گفت: وقتی امریکا این چنین توجیهاتی را مطرح می کند، ما که قطعا و بر اساس تاکید صریح قوانین بین المللی از چنین حقی برخورداریم که ورود جدی تری به این مسئله داشته باشیم.

نماینده مردم آمل افزود: وقتی کشوری نتواند مرزهایش را کنترل کند و مرز تبدیل به تهدیدی برای امنیت کشور همسایه شود، بسیاری از کشورها این موضوع را بر نمی تابند و عکس العمل شدید نشان می دهند.

رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این حال ایران تاکنون و پس از تکرار چندباره این مسئله صبوری کرده است و اکنون به عقیده من نیاز به ورود جدی تر وزارت امور خارجه به این مسئله است.

وی تاکید کرد: می توان با دیپلماسی قوی تر و برگزاری مانورهای مشترک به این مسئله پایان داد، اما وقتی چنین اراده ای را در دولت پاکستان نمی بینیم ضروری است که اقدامی جدی تر از سوی ایران صورت گیرد تا دیگر شاهد بروز این حوادث نباشیم.