هلاکت یک سرکرده القاعده در جنوب یمن/ نام عبدالله صالح در لیست سیاه سازمان ملل قرار گرفت

القاعده,انفجار,يمن

در حمله‌ای به مرکز استقرار حوثی‌ها در رداع در استان البیضاء‌ در مرکز یمن چندین تن کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، منابع خاطرنشان کردند که یک عامل انتحاری خود را وارد جمع حوثی‌ها کرده و سپس خود را منفجر نموده است.

در همین حال مسئولان یمنی از هلاکت یکی از رهبران القاعده در جنوب یمن خبر داده‌اند.

در همین راستا خبرگزاری یمن گزارش داد که در جریان درگیری‌هایی میان تروریست‌های القاعده با نیروهای امنیتی در استان لحج در جنوب یمن ترکی العسیری، از مسئولان القاعده کشته و یک تن دیگر از همراهانش زخمی شد.

از سوی دیگر، شورای امنیت تحریم‌هایی را علیه علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن و دو تن از رهبران حوثی‌ها به ادعای تهدید این رفتار علیه ثبات و صلح یمن و مانع تراشی بر سر روند سیاسی اعمال کرد.

در همین خصوص ریموندا مورموکایتی، نماینده لیتوانی در سازمان ملل و رئیس کمیسیون تحریم‌های یمن در شورای امنیت اعلام کرد که 15 عضو شورای امنیت با قراردادن اسم علی عبدالله صالح و همچنین عبدالخالق الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم دو تن از رهبران حوثی‌ها (انصارالله) در لیست سیاه موافقت کرده‌اند.

این سه تن در حال حاضر نمی‌توانند به کشورهای جهان سفر کنند و دارایی‌هایشان بلوکه شده است. پیشتر آمریکا از شورای امنیت خواست تا بنا به قطعنامه پیشین شورای امنیت مبنی بر اعمال تحریم‌ها و کسانی که در مسیر روند سیاسی یمن مانع تراشی می‌کنند تحریم‌هایی را علیه علی عبدالله صالح و این دو رهبر حوثی‌ها اعمال کند.

پیش از این صدور مصوبه شورای امنیت نیز حامیان علی عبدالله صالح روز جمعه در میدان التحریر در مرکز صنعاء پایتخت یمن تظاهرات کرده و شعارهایی را در محکوم کردن مداخله‌های خارجی سر دادند. آن‌ها همچنین خواهان اخراج جمال بن عمر، مشاور دبیرکل سازمان ملل و فرستاده وی به یمن و همچنین اخراج متیو تویلر سفیر آمریکا در صنعاء شدند.

انتهای پیام

کد N567631