۱

دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ایران و وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان در باکو دیدار و درباره همکاری دو جانبه در حوزه انرژی ،حمل و نقل ، نفت و گاز و مسائل بانکی گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دو طرف ضمن مرور تفاهماتی که در سفر رییس‌جمهور آذربایجان به تهران صورت گرفته بود ، موضوعات مورد توافق در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را که در مرداد ماه سال جاری برگزار شد ، بررسی کردند.

وزیران دو کشور همچنین توافق کردند نمایندگان بخش‌های ذیربط در جلسات کارشناسی درباره موضوعات مورد نظر و اسناد قابل مبادله در سفر دکتر روحانی به باکو مذاکرات لازم را انجام دهند.

در این دیدار که در آستانه سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به باکو صورت گرفت ، نمایندگانی از وزارتخانه های مختلف نیز حضور داشتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان با اشاره به رشد و توسعه مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه اقتصادی در یکسال گذشته ابراز امیدواری کرد با همکاری همدیگر ،اقدام لازم برای حل و فصل موضوعات باقیمانده در روابط فی مابین صورت گیرد.

محمود واعظی گفت با توجه به ظرفیت و استعدادهای اقتصادی بالای طرفین ، حجم مبادلات تجاری دو کشور هم اکنون بسیار ناچیز است که باید افزایش یابد.

وی گفت: آمادگی و اختیار کامل دارد تا در این مذاکره برای حل و فصل موضوعات باقیمانده اقدام و زمینه لازم را برای سفر آقای دکتر روحانی رییس جمهور ایران به باکو فراهم کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.