دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ایران و وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان در باکو دیدار و درباره همکاری دو جانبه در حوزه انرژی ،حمل و نقل ، نفت و گاز و مسائل بانکی گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دو طرف ضمن مرور تفاهماتی که در سفر رییس‌جمهور آذربایجان به تهران صورت گرفته بود ، موضوعات مورد توافق در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را که در مرداد ماه سال جاری برگزار شد ، بررسی کردند.

وزیران دو کشور همچنین توافق کردند نمایندگان بخش‌های ذیربط در جلسات کارشناسی درباره موضوعات مورد نظر و اسناد قابل مبادله در سفر دکتر روحانی به باکو مذاکرات لازم را انجام دهند.

در این دیدار که در آستانه سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به باکو صورت گرفت ، نمایندگانی از وزارتخانه های مختلف نیز حضور داشتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان با اشاره به رشد و توسعه مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه اقتصادی در یکسال گذشته ابراز امیدواری کرد با همکاری همدیگر ،اقدام لازم برای حل و فصل موضوعات باقیمانده در روابط فی مابین صورت گیرد.

محمود واعظی گفت با توجه به ظرفیت و استعدادهای اقتصادی بالای طرفین ، حجم مبادلات تجاری دو کشور هم اکنون بسیار ناچیز است که باید افزایش یابد.

وی گفت: آمادگی و اختیار کامل دارد تا در این مذاکره برای حل و فصل موضوعات باقیمانده اقدام و زمینه لازم را برای سفر آقای دکتر روحانی رییس جمهور ایران به باکو فراهم کند.

انتهای پیام

کد N567318