گورباچف: آمریکا در امور کشورها مداخله می‌کند

آلمان,آمريكا,روسيه

میخائیل گورباچف در اظهاراتی واشنگتن را به مداخله در امور دیگر کشورهای جهان متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در اظهاراتی اعلام کرد که قصد دارد در جریان سفر به آلمان به منظور شرکت در مراسم فرو ریختن دیوار برلین از سیاست‌های ولادیمیر پوتین دفاع کند.

گورباچف اظهار کرد: واشنگتن اقداماتی اشتباهی در قبال مسکو انجام داده و پوتین بهترین کسی است که می‌تواند به عنوان رهبر روسیه از منافع این کشور دفاع کند.

گورباچف 83 ساله در راستای حمایت از سیاست‌های ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه گفت به این نتیجه رسیده بحران اوکراین که روسیه را در مقابل غرب قرار داده به آمریکا بهانه داده تا روسیه را تحریک کند.

وی در مصاحبه با خبرگزاری اینترفاکس تصریح کرد: روسیه با داشتن روابطی جدید با آمریکا موافقت کرد و ساختارهای همکاری جدید به وجود آورد. همه چیز خوب بود اما در آمریکا این مساله برای برخی خوشایند نبود.

گورباچف با اشاره به واشنگتن گفت: آنها طرح‌های متفاوتی دارند و به وضعیت متفاوتی نیاز دارند. وضعیتی که به آنها اجازه دهد همه جا مداخله کنند. آنها اهمیتی نمی‌دهند که طرفشان خوب یا بد باشد.

گورباچف همچنین در ملاقات با رهبران اتحادیه اروپا و مقامات دولتی گفت که به دنبال دفاع از روسیه و رییس جمهور آن خواهد بود.

وی تاکید کرد: من کاملا مطمئن هستم که پوتین بهتر از هرکس دیگری از منافع روسیه دفاع می‌کند.

انتهای پیام

کد N567317