جانشین سازمان بسیج مستضعفین:

رزمایش الی بیت المقدس در 513 ناحیه از كشور برگزار خواهد شد

سیاست داخلی

رزمایش الی‌بیت‌المقدس در بیش از ۵۱۳ ناحیه، توسط یک هزار و ۵۰۷ گردان واکنش سریع بیت‌المقدس اجرا می‌شود.

جانشین بسیج مستضعفین از برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در 513 ناحیه از كشور خبر داد. 

به گزارش ایلنا، سردار علی فضلی امروز در بازدید از رزمایش الی‌بیت‌المقدس با گرامی داشت یاد و خاطره 3 هزار شهید گلگون کفن زنجان در سخنانی اظهار کرد: آمادگی گردان بیت‌المقدس که بخش رزمی و نظامی بسیجیان سراسر کشور را تشکیل می‌دهند دارای عقبه و عمق در ساختار بسیج است.

وی به نحوه شکل گیری گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس اشاره کرد و گفت: از میان دسته‌های رزمی پایگاه مقاومت بسیج که گردان‌های عاشورا والزهرا(س) را تشکیل می‌دهند گردان‌هایی که مستعدتر و برتر باشند به عنوان گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس مجوز می‌گیرند.

جانشین بسیج مستضعفین بیان کرد: رزمایش‌های امسال غیرمتمرکز بوده و در بیش از 513 ناحیه بسیج و توسط یک هزار و 507 گردان واکنش سریع بیت‌المقدس اجرا می‌شود که هر کدام از این نواحی به نسبت استعداد و جمعیت فرآیندی را باید بگذرانند تا تا مجوز رزمایش برایشان صادر شود.

وی ابراز کرد: برای اجرای رزمایش‌ها 4 دوره در نظر گرفته شده که 3 دوره آموزشی قبل از اجرای رزمایش و دوره چهارم اگر سایر مولفه‌ها انجام شود مجوز رزمایش صادر می‌شود.

فضلی با اشاره به برآورد اطلاعاتی سناریوی رزمایش عنوان کرد: بعضی از استان‌ها باید شرایط دفاعی برخی شرایط امداد و نجات و برخی دیگر نیز باید شرایط امنیتی را اجرا کنند.

وی در مورد آمادگی نیروهای سپاه اظهار کرد: در آمادگی سپاه همین بس که ایران اسلامی امروز در نهایت امنیت به سر می‌برند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در زمان کنونی تشکیل بسیج جهان اسلام عملیاتی شده است و ما امروز در یک وحدت رویه و همدلی با سایر کشورهای مسلمان به سر می‌بریم و با یکدیگر تبادل اطلاعات و فرهنگ داریم.

وی با اشاره به برخی اقدامات ابتکاری در اجرای رزمایش‌ها بیان کرد: در اجرای رزمایش‌ها سعی کردیم از حداقل مهمات بهره‌مند شویم تا مهمات را برای مواقع ضرور داشته باشیم.

کد N567240