فراخوان حماس برای تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی/ انفجار چند بمب دست‌ساز در غزه

در حالی که نیروهای رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی را در اطراف مسجدالاقصی و قدس اتخاذ کرده‌اند، جنبش حماس در بیانیه‌ای از تمامی طرفداران خود خواست تا امروز (جمعه) برای پیروزی مسجدالاقصی به تظاهرات گسترده‌ای دست بزنند.

در حالی که نیروهای رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی را در اطراف مسجدالاقصی و قدس اتخاذ کرده‌اند، جنبش حماس در بیانیه‌ای از تمامی طرفداران خود خواست تا امروز (جمعه) برای پیروزی مسجدالاقصی به تظاهرات گسترده‌ای دست بزنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، هزاران تن از نیروهای رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد الاقصی مستقر شده و تدابیر امنیتی شدیدی را در این مسجد جهت ممانعت از ورود افراد زیر 35 سال برای ادای نماز جمعه اتخاذ کرده و از ساعات اولیه صبح امروز (جمعه) نیروهای رژیم صهیونیستی در تمامی مناطق قدس جهت ممانعت از وقوع هرگونه رخدادی مستقر شدند.

پلیس رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای از هزاران تن از نیروهای خود خواست تا در اطراف مسجدالاقصی مستقر شوند.

خبرنگار الجزیره نیز اعلام کردند که رژیم صهیونیستی 1300 نیروی اضافی را در خیابان‌های قدس و دیگر مناطق مستقر کرده و در طول دو هفته حدود 188 فلسطینی را بازداشت کرده است.

رژیم صهیونیستی از شب گذشته تا صبح امروز (جمعه) 31 فلسطینی را بازداشت کرده است.

به گزارش خبرنگار الجزیره، در حال حاضر آرامش نسبی به مسجدالاقصی حاکم است اما ممکن است امروز (جمعه) درگیری‌هایی میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی رخ دهد.

در همین راستا جنبش حماس در بیانیه‌ای از تمامی فلسطینی‌ها در قدس و کرانه باختری خواست تا امروز به راهپیمایی و تظاهرات برای پیروزی مسجدالاقصی با عنوان تظاهرات خشم دست بزنند و یورش‌های اخیر نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم کنند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از تمامی فلسطینی‌ها خواست تا امروز را روز بسیج عمومی و روزخشم جهت حمایت از مسجدا الاقصی و پیروزی آن اعلام کنند و دست به تظاهرات گسترده بزنند.

درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی به دنبال شهادت یک جوان فلسطینی به دست نیروهای رژیم صهیونیستی که با خودرویش چند تن از رهگذران اسرائیلی را زیر گرفته، شدت یافته است. این اقدام جوان فلسطینی به کشته شدن یک اسرائیلی و زخمی شدن 13 تن دیگر انجامید.

از سوی دیگر ریاض المالکی، وزیر خارجه دولت موقت فلسطین اعلام کرد: تشکیلات خودگردان از سازمان همکاری اسلامی خواسته است تا دوازدهم ماه جاری میلادی نشست فوق‌العاده ای را برای بررسی تجاوزات و یورش های اسرائیلی ها به مسجد الاقصی و اقدامات آن ها در قدس با حضور نمایندگان مراکش، عربستان، اردن، فلسطین،مالزی، سنگال، آذربایجان و گینه برگزار کند.

همچنین شاهدان عینی در فلسطین اعلام کردند که برخی افراد ناشناس صبح امروز 10 بمب دست‌ساز را در منازل رهبران جنبش فتح در نوار غزه منفجر کردند.

به گزارش شاهدان عینی یک بمب دست ساز در نزدیکی منزل عبدالرحمن حمد و منزل عبد الجواد زیاده از رهبران جنبش فتح منفجر شد.

همچنین دو بمب دیگر در منطقه تل الهوی در نزدیکی منزل محمد النحال یکی از اعضای جنبش فتح منفجر شد.

بمب‌های دست ساز دیگری نیز در منازل برخی از رهبران فتح در نوار غزه منفجر شد اما هنوز گزارشی از صدمات جانی در این انفجارها منتشر نشده است.

همچنین رامی حمدالله، نخست وزیر دولت توافقی فلسطین به دلیل وقوع انفجارهای مذکور سفر خود را به نوار غزه لغو کرد. وی قرار بود برای بزرگداشت سالروز مرگ یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین به نوار غزه برود.

انتهای پیام

کد N567016