پوتین: به دنبال خروج نیروهای ناتو از افغانستان حمایت می‌کنیم

پوتین اعلام کرد، در صورت پیچیدگی اوضاع در افغانستان پس از خروج نیروهای ناتو، مردم این کشور می‌توانند از حمایت روسیه بهره‌مند شوند.

پوتین اعلام کرد، در صورت پیچیدگی اوضاع در افغانستان پس از خروج نیروهای ناتو، مردم این کشور می‌توانند از حمایت روسیه بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه در نشست اعضای مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی با حضور یک هیاتی از افغانستان، گفت: ما باید بدانیم که شرایط در حال توسعه افغانستان قطعا توجه تمامی جهان و نه تنها منطقه سازمان پیمان امنیت جمعی را به خود جلب می‌کند.

پوتین افزود: ما می‌دانیم که در پی خروج نیروهای ناتو از افغانستان چالش‌هایی در این کشور ایجاد می‌شود.

رییس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که افغان‌ها بتوانند به زودی کشور خود را به ثبات برسانند، اما تاکید کرد که این هدف به سادگی به دست نمی‌آید.

پوتین همچنین تاکید کرد: در صورت لزوم ما آماده ارائه کمک به دوستان افغان خود هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که شرایط در کشور آنها باثبات باقی می‌ماند و چشم‌اندازهای عمرانی مثبت وجود دارند.

وی تاکید کرد که سازمان پیمان امنیت جمعی تجربه غنی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر، تهدیداتی که عمدتا از افغانستان نشات می‌گیرند، دارد.

همچنین خبرگزاری ایتارتاس به نقل از پوتین اعلام کرد که روسیه به دنبال همکاری گسترده در جهان علیه "تقابل‌ ایدئولوژیک" است.

پوتین گفت: امروز روسیه و چین مایل به افزایش ثبات جهان و توسعه همکاری‌های گسترده براساس حقوق بین‌الملل و براساس نقش کلیدی سازمان ملل هستند.

وی تاکید کرد: ما مخالف بازگشت به پدیده "تقابل ایدئولوژیک" در امور جهانی هستیم و قویا هر تلاشی برای تحریف تاریخ جنگ جهانی دوم را محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N566888