با اشاره به اختلاف بر سر حق پخش تلویزیونی

اسداللهی: عدم پخش مسابقات فوتبال، حق مردم را تضییع می‌کند

سیاسی

یک عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت که اختلاف بین صدا و سیما و فدراسیون فوتبال بر سر حق پخش تلویزیونی و منتهی شدن این اختلاف به عدم پخش برخی مسابقات فوتبال، حق مردم را تضییع می‌کند.

یک عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت که اختلاف بین صدا و سیما و فدراسیون فوتبال بر سر حق پخش تلویزیونی و منتهی شدن این اختلاف به عدم پخش برخی مسابقات فوتبال، حق مردم را تضییع می‌کند.

غلامرضا اسدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌ اینکه برخی مسابقات فوتبال از تلویزیون پخش نمی‌شود باعث می‌شود مردم متضرر شوند. به هرحال مردم قسمتی از اوقات فراغت خود را به پیگیری مسائل ورزشی و تماشای فوتبال اختصاص می‌دهند و صداوسیما می‌تواند با پخش مسابقات فوتبال قسمتی از وقت مردم را به صورت سالم پر کند.

وی افزود: عدم پخش مسابقات فوتبال مردم را متضرر می‌کند زیرا آن‌ها ناچارند وقت‌شان را جای دیگری صرف کنند که ممکن است پرهزینه‌تر باشد، ضمن اینکه اگر ما نتوانیم وقت مردم را با برنامه‌های خوب و سالم پر کنیم ممکن است مردم به سراغ شبکه‌های ماهواره‌ای بروند و همین امر موجب آسیب‌پذیری آن‌ها می‌شود.

این عضو فراکسیون ورزش با تاکید بر لزوم حل مشکل از سوی صداوسیما و وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال یادآور شد: دو طرف رویه‌ای بر مبنای محاسبات اقتصادی اتخاذ کنند و ببینند که در دنیا فدراسیون فوتبال و شبکه‌های تلویزیونی چه عرفی دارند و کشورهایی که مشابه وضعیت ما را دارند چگونه در این زمینه موضوع را مدیریت می‌کنند که بتوانیم به همین نحو از آن‌ها الگو بگیریم.

اسدالهی خاطرنشان کرد:‌زمانی که دو طرف یک موضوع نتوانند مساله ای را حل کنند باید به عرف رجوع کنند، در این زمینه هم باید رویه‌های موجود در دنیا و عرف بین شبکه‌های تلویزیونی و فدراسیون‌های ورزشی بررسی شود تا به جمع‌بندی مشخصی در این زمینه دست یابیم.

وی با تاکید بر اینکه به نتیجه نرسیدن گفت‌وگوی بین صداوسیما و فدراسیون فوتبال حق مردم را تضییع می‌کند گفت: مردم از این وضعیت گله‌مندند و می‌خواهند مسابقات ورزشی و فوتبال را پیگیری کنند.

این نماینده مجلس در پایان گفت که فراکسیون ورزش در آینده موضوع حق پخش تلویزیونی و اختلاف بین صداوسیما و فدراسیون فوتبال را مورد بررسی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد N566875