عباس: عدم حل تنش‌ها میان فلسطین و اسرائیل موجب وخامت اوضاع منطقه می‌شود

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه یاسر عرفات همواره دوستدار صلح بود، گفت: عدم حل درگیری میان فلسطین و اسرائیل موجب افزایش تنش‌ها در منطقه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی النشره، محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی تلویزیونی هشدار داد: عدم حل درگیری میان فلسطین و اسرائیل و آتش بحران در منطقه را شعله‌ورتر می‌کند اما اگر مساله فلسطین به صورت عادلانه حل شود، تمامی بحران‌ها و مشکلات منطقه حل خواهد شد.

وی گفت: یاسر عرفات، رییس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین همواره سرچشمه خوش‌بینی و صاحب‌ نظریه‌های عمیق و شخصیتی دوستدار صلح بود.

عباس تاکید کرد: تشکیلات خودگردان فلسطین همواره حامی طرح ملی و آرمان‌های فلسطینی‌ها بوده و درخصوص حقوق ملی آنها کوتاهی نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین از سوی دولت سوئد مساله‌ای بسیار مهم است، کشورهای دیگری نیز در اروپا هستند که فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت. عاقلانه نیست که مردمی که میزان بیسوادی در میان آنها تقریبا صفر است و 53 نهاد دانشگاهی و دستاوردهای زیاد دیگری دارد، تحت اشغال و بدون داشتن دولت باقی بماند.

عباس تصریح کرد: مردم اسرائیل از راهکار تشکیل دو کشوری راضی هستند اما گروه دیگری در اسرائیل وجود دارد که خواهان تحقق این راهکار نیست ما مشکلی در این باره نداریم و پیش‌نویس طرحی را در اختیار داریم که آن را به شورای امنیت ارائه خواهیم کرد. این طرح درخصوص تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس است.

انتهای پیام

کد N566814