رئیس‌جمهور عراق حمایتهای بین‌المللی از کشورش را خواستار شد/ دیدار بارزانی با فواد معصوم

رئیس‌جمهوری عراق با تاکید برلزوم حل‌وفصل مسائل باقیمانده میان بغداد و اربیل طبق اصول قانون اساسی خواستار حمایت‌های بین‌المللی از عراق در عرصه‌های نظامی و انسان‌دوستانه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی سومریه‌نیوز، "فواد معصوم" رئیس‌جمهوری عراق در جریان دیدار با "نیچروان بارزانی" نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق ضمن تاکید بر لزوم حل مسائل باقیمانده میان بغداد و اربیل طبق اصول قانون اساسی خواستار حمایت‌های بین‌المللی برای کمک به عراق در عرصه‌های نظامی و انسانی شد.

وی همچنین در جریان این دیدار به بحث و مذاکره درخصوص تحولات سیاسی و امنیتی این کشور و راه‌های مقابله با تروریست‌های داعش در عراق و کشورهای منطقه پرداخت.

طرفین همچنین بر اهمیت آشتی ملی میان تمامی گروه‌ها و پایبندی به قانون اساسی و موافقتنامه‌های سیاسی تاکید کردند.

دولت اقلیم کردستان در بیانیه منتشر شده اعلام کرد که رئیس‌جمهور عراق و نخست‌وزیر اقلیم کردستان همچنین درخصوص روابط دوجانبه و لزوم حل و فصل مسائل باقیمانده و پایان دادن به اختلافات طبق اصول قانون اساسی به تبادل نظر پرداختند.

معصوم درجریان سفر به اقلیم کردستان همچنین با مسعود بارزانی رئیس این اقلیم دیدار و درخصوص مشکلات موجود میان بغداد واربیل ولزوم پایبندی به قانون اساسی مذاکره کرد.

انتهای پیام

کد N566660