کاخ سفید: ابعاد دشواری در مذاکرات هسته‌ای با ایران باقی مانده است

تسنیم نوشت:

سخنگوی کاخ سفید در سخنانی درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که هنوز ابعاد دشواری در این زمینه باقی مانده است.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 درباره برنامه هسته‌ای تهران گفت که با توجه به نزدیک شدن به مهلت باقی مانده برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای با ایران (24 نوامبر مصادف با 3 آذر) اما هنوز ابعاد دشواری در مذاکرات هسته‌ای با ایران باقی مانده که حل نشده‌اند.

ارنست در ادامه گفت: برخی از تصمیم‌‌گیری‌های بسیار مهم وجود دارد که مذاکره‌کنندگان و مقامات ایران برای حل و فصل پرونده هسته‌ای این کشور و همچنین رفع نگرانی‌های جامعه بین‌المللی درباره تلاش‌های ایران برای دستیابی به اتمی باید اتخاذ کنند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در سخانی به مذاکرات هسته‌ای با ایران اشاره کرد و مدعی شد که تحریم‌ها باعث شده است که ایران پای میز مذاکرات بیاید.

وی گفت که ایرانی‌ها به طور جدی در مذاکرات حضور یافته‌اند و افزود: ایران به قوانین توافق موقت پایبند بوده و مذاکرات سازنده و منسجم بوده‌اند. اینکه ما می‌توانیم به توافق برسیم یا نه، باید ببینیم که طی 3 یا 4 هفته آتی چه اتفاقی می‌افتد. ما چارچوبی را برای توافق با ایران ارائه کرده‌ایم، اما آنها سیاست خودشان را دارند و سنت طولانی مدت بی اعتمادی بین دو کشور وجود دارد.

اوباما در راستای مقصرسازی ایران گفت که اگر توافقی در کار نباشد این به دلیل سیاست آنها است.

 

2323

کد N566538