فرمانده سپاه قم: بزرگترین پیام عاشورا ایستادگی در برابر ستمگران است

سپاه پاسداران,امام حسين ع ,محرم,عاشورا

فرمانده سپاه امام علی‌بن ابی‌طالب(ع) قم گفت: بزرگترین درس و پیام قیام عاشورا ایستادگی و مقاومت در برابر ستمگران است.

فرمانده سپاه امام علی‌بن ابی‌طالب(ع) قم گفت: بزرگترین درس و پیام قیام عاشورا ایستادگی و مقاومت در برابر ستمگران است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، سردار مهدی مهدوی نژاد در جمع نیروهای مسلح استان قم در مسجد اعظم حرم مطهرحضرت فاطمه معصومه(س)، اظهار کرد: امام حسین(ع) با تقدیم و نثار خون خود به همگان آموخت که برای مقابله با ستمگران و ظالمان هیچ نیرو و قدرتی به غیر از ایمان کارساز نیست.

وی با بیان این‌که «قیام و نهضت عاشورا در تمامی اعصار و دوران‌ها حرکت‌آفرین بوده است» ادامه داد: زیباترین درس از این قیام را ملت ایران با ایستادگی در برابر همه ابرقدرت‌ها گرفته است.

وی با اشاره به این‌که «مردم ایران با تاسی از حرکت سید الشهدا(ع)، در مقابل ظلم و استبداد ایستادند»، افزود: درس‌هایی که مردم ایران از این قیام گرفتند، در قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی منشاء حرکت‌های آن‌ها بوده است.

فرمانده سپاه قم همچنین تصریح کرد: دشمنان پس از ناکامی و یاس از اقدامات خود در خصوص محو کردن حادثه عظیم کربلا از تاریخ تمامی تلاش‌ها خود را در راستای منحرف کردن فرهنگ به جا مانده از آن نمودند.

وی با اشاره به این‌که «تمامی توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان نیز برای از بین بردن فرهنگ عاشورا با شکست مواجه شده است»، افزود: مردم ایران در طول هشت سال دفاع مقدس، با نبرد و رزم عاشورایی خود در جبهه‌های جنگ این فرهنگ را احیا کردند.

انتهای پیام

کد N566397