هراس صهیونیست ها از آغاز انتفاضه سوم ملت فلسطین

بین الملل

اعتراضات فلسطینی ها به تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر تقسیم مسجدالاقصی مقامات این رژیم را در مورد آغاز انتفاضه سوم در اراضی اشغالی نگران کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روز گذشته راننده یک خودروی مسافربری کوچک به نظامیانی که در کنار جاده ای در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین "گوش اتزیون" در کرانه باختری ایستاده بودند، حمله کرد. این اقدام چند ساعت پس از حادثه ای مشابه در شرق بیت المقدس رخ داد که دست کم یک کشته بر جا گذاشته بود. هر چند راننده خودرو در بیت المقدس هدف قرار گرفته و کشته شده است اما راننده خودرو در کرانه باختری گریخته و هویتش مشخص نیست.

دو هفته پیش نیز یک راننده فلسطینی با منحرف کردن خودرو خود به سمت یک ایستگاه اتوبوس در بیت المقدس موجب کشته شدن دو نفر و مجروح شدن هشت نفر شد. این اقدامات اعتراضی به دنبال سرکوب خشونت بار تظاهرات مردم فلسطین علیه تصمیم رژیم صهیونیستی برای تقسیم مسجدالاقصی آغاز شده و هر روز بر شدت آن افزوده می شود.

روزنامه صهیونیستی هاآرتض با اشاره به این حوادث از احتمال بروز انتفاضه سوم ملت فلسطین خبر داده است. این روزنامه با اشاره به بیانیه حماس در مورد عامل حمله روز گذشته در بیت المقدس، از فراخوان این جنبش برای ادامه حملات مشابه علیه صهیونیست ها ابراز نگرانی کرده است.

در همین حال مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند برای جلوگیری از تکرار چنین حملاتی در مقابل ایستگاه های اتوبوس و محل تجمع شهرک نشینان اقدام به چینش بلوک های سیمانی خواهند کرد. این در حالی است که تصمیم تل آویو، واکنش شدید مقامات تشکیلات خودگردان و جنبش حماس را در پی داشته و آنها از این اقدام به عنوان اعلان جنگ یاد کرده اند.

همچنین نماینده فلسطین در سازمان ملل خواستار واکنش شورای امنیت به این اقدام شده و آن را محکوم کرده است. همزمان با اوج گیری خشونت ها در بیت المقدس ترس از آغاز انتفاضه سوم در اراضی اشغالی نیز افزایش یافته و مقامات اسرائیل را بیش از گذشته نگران کرده است.